Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kytice K.J.Erbena - námět na besedu pro sedmáky

Štědrý den se kvapem blíží, proč si tedy v tomto čase adventním nepobesedovat třeba právě nad Erbenovou básní s totožným názvem – Štědrý den… A nebo rovnou nad celou sbírkou Kytice, uvitou z řady nádherných básní věhlasného básníka 19. století K. J. Erbena. Tato jedinečná možnost se naskytla v pondělí, dne 13. prosince 2010, žákům 7.A třídy ZŠ V. Pavlovice, která pod pedagogickým dozorem paní učitelky Šaňkové navštívila místní městskou knihovnu.

Paní knihovnice Mgr. Dana Růžičková připravila pro žáky velmi poutavý, neřkuli adventně tajemný program. Účastníky besedy seznámila nejen s osobností K. J. Erbena, s jeho životem a dílem, ale také s jeho nejznámější sbírkou básní – Kyticí. Žáci se dozvěděli, že bylo toto dílo v nedávné době zpracováno také jako film režiséra F. A. Brabce, mnohem dříve však jako muzikál divadla Semafor a nebo také jako vtipný komiks. Celé příjemné posezení bylo zpestřeno poslechem dvou písní z gramofonové desky Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z výše zmiňovaného muzikálu.

Sedmákům se beseda velmi líbila a navzdory svému „radostnému a rozevlátému“ věku pozorně a s překvapivým zájmem poslouchali a zapojovali se do diskuze. Doufejme, že pro ně byla tato netradiční hodina literatury přínosem a že se někteří z nich rádi ke Kytici vrátí.

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z besedy třídy 7.A v Městské knihovně Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

13-12-2010-BK