Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kytice, další divadelní premiéra na gymnáziu

Rok se s rokem sešel a na gymnáziu se opět hrálo divadlo. Tentokrát však nešlo o Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy, ale o Kytici v podání Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

Předvedla se hned dvě díla. Jako první byla zpracována Polednice v podání Lubomíra Krůzy a Anety Bajkové. Po vtipné Polednici následoval neméně vtipný Kolovrat. V roli Daisy se opět představila Aneta Bajková, v roli Dorničky Iva Jilková, králem byl Petr Sklář, v roli matky Veronika Listová, jako pachole vystoupila Kristýna Líčková a v roli chudého poustevníka se ukázal Lubomír Krůza.

Nebyli to však jen herci, kdo se podíleli na představení. Hudební vystoupení zajistil hrou na klavír Pavel Hanzálek a bubnováním Matyáš Fůkal.

Ale všechno nebylo jednoduché, jak na první pohled vypadá. Představení se cvičilo velmi dlouho a tvrdě. Každý odvedl kus práce.

Tímto děkujeme paní učitelce Evě Třasoňové za pomoc při přípravě hudební i choreografické části. Největší poděkování však patří panu učiteli Petru Kadlecovi, který celé představení režíroval a měl pevné nervy při zkouškách.

Veronika Listová, kvinta


 

Fotogalerii z divadelního představeního představení
otevřete klinutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

21-01-2014 PV