Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Květnová beseda se spisovatelem Štěpánem Javůrkem

Městská knihovna Velké Pavlovice srdečně zve širokou veřejnost na besedu ve čtvrtek 25. května 2023 v 17 hodin ve výstavním sále v podkroví radnice ve Velkých Pavlovicích.

A to s českým spisovatelem Štěpánem Javůrkem, autorem knih Nebe nad Perninkem, Chaloupky a Sudetský dům. Talentovaný šestatřicetiletý autor žije celý svůj život pod Krušnými horami. Ve svém volném čase rád o Krušných horách píše a poznává jejich historii. Do Krušných hor zasazuje také příběhy svých románů - prvotinu Chaloupky i druhý román Nebe pod Perninkem. 

Jeho poslední kniha, první díl románu Sudetský dům, vyšla na podzim roku 2022 a brzy po vydání se dostala do žebříčku nejprodávanějších knih u nás. Její pokračování má vyjít v létě tohoto roku.

Přijďte si tedy poslechnout zajímavé vyprávění nejen o jeho knihách a jak se stal spisovatelem, ale také i o historii a současnosti Krušných hor.

Vstupné je zdarma. Součástí besedy bude v případě zájmu také diskuze se čtenáři a autogramiáda knih.

Těšíme se na setkání s autorem i čtenáři.

256290

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice/ 11.5.2023