Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kvarta objevuje bývalý hustopečský kostel

Příjemné dopoledne prožili studenti kvarty Gymnázia Velké Pavlovice v hustopečském muzeu, které sídlí v renesančním domě U Synků. Poslední den tu totiž probíhala výstava, která zachycovala historii bývalého gotického kostela sv. Václava ze 13.století, který býval dominantou Hustopečí do 4.září 1962.

Právě tehdy totiž proběhla demolice této unikátní památky. Rok předtím došlo díky porušení statiky ke zřícení věže kostela. Přestože by se kostel býval dal opravit, díky okolnostem a působení tehdejšího ONV Břeclav došlo k jeho odstranění.

Někteří ze studentů navštívili Hustopeče poprvé a valná většina z nich netušila, že v Hustopečích tento kostel stával. Je dobré si uvědomovat, že dějiny zahrnují nejen vývoj ve světě a v jednotlivých státech, ale také „za humny“.

A právě tato výstava, kterou kvarta bezmála hodinu s pracovními listy v ruce procházela, může pomoci pochopit historii našeho nejbližšího okolí.

Mgr. Pavla Míchalová, Mgr. Jana Michnová

 

Fotogalerii z návštěvy studentů kvarty velkopavlovického gymnázia
v muzeu v Hustopečích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

29-09-2011-BK