Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kunický slaví superligový titul

Napsali o nás * Břeclavský deník, 20.5.2017 – Na soupisce novopečeného mistra superligy malého fotbalu z Brna nechybí jméno Dominika Kunického (rodáka z Velkých Pavlovic), zároveň brankáře divizního MSK Břeclav.

Při letmém pohledu do kabiny nových šampionů DRFG superligy malé kopané z Brna člověku může přijít, že sleduje retro fotbalového MSK Břeclav z dřívějších let. Do předposledního zápasu sezony proti Pardubicím, v němž si Brno vítězstvím 3:0 zajistilo celkové prvenství v české nejvyšší soutěže malého fotbalu, naskočilo hned šest hráčů se zkušenostmi z MSK. A to ještě absentoval hrající asistent trenéra David Cupák.

Nejlepším střelcem týmu je Patrik Levčík, v Břeclavi ještě v třetiligových časech působili rovněž Jakub Dobšíček, Tomáš Pospiš, Tadeáš Zezula a Jakub Šenk. Jeden muž z kádru brněnského celku obléká dres MSK dodnes. Brankář Dominik Kunický je neotřesitelnou jedničkou divizního mužstva.

A pozici prvního brankáře plní i v brněnském dresu. „S kluky jsem se v Břeclavi potkával úplně minimálně, protože jsem o dost mladší než oni. Jde ale vidět, že mají kvalitu jinak by nebyli nominováni na téměř všechny zápasy,“ komentoval přítomnost velkého množství hráčů se zkušenostmi z Břeclavi dvacetiletý benjamínek kabiny Kunický, který v superlize naskočil do deseti ze třinácti zápasů svého týmu. „Některé se mi podařily více, některé méně. Ale převažuje spokojenost,“ uvedl mladý gólman.

Priorita? MSK Břeclav
Triumf v superlize patří mezi nejvýraznější momenty dosavadní kariéry mladého brankáře. „Titul řadím za medaile z evropských šampionátů v malé a sálové kopané. Je skvělý pocit vyhrát superligu a je neuvěřitelné, že jsme si vítězství zajistili kolo před koncem a do Příbrami si pojedeme užít televizní zápas. Trenér Táborský po loňském neúspěchu tým neskutečně stmelil, začali jsem tahat za jeden provaz a titul si zasloužili,“ hodnotil spokojený Kunický.

Přes výrazné úspěchy v malé kopané zůstává pro Kunického hlavní prioritou angažmá v divizním MSK Břeclav. Mladému týmu patří čtyři kola před koncem sezony pátá pozice divizní tabulky. „Velký fotbal pro mě vždy bude na prvním místě. Kromě toho hraji také stále ještě tenis, takže nemám skoro žádný volný čas, ale vše se dá zvládnout, i když občas musím vynechat zápas malého fotbalu nebo tenisu,“ uzavřel Kunický.

UNIVERZÁL. Dominik Kunický úspěšně hájí branku divizního MSK Břeclav
i superligového Brna v malém fotbalu, k tomu ještě hraje tenis.

180790

Text: Václav Petrů, Břeclavský deník / Foto: David Korda / 23.5.2017