Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Krušnohorské pohlazení na duši, ale i realita vysídlování Sudet

Když zažíváte příjemné chvíle, čas ubíhá rychleji. A jako splašený se prohnal napříč včerejší (25. května 2023) besedou s vtipným, charismatickým a pozitivní energií nabitým Štěpánem Javůrkem.

Spisovatelem milujícím tak moc Krušné hory, s jejich přírodou, lidmi i historií, že pokud byste to nepoznali prostřednictvím jeho tří knih, tak osobní projev autora vás o tom stoprocentně přesvědčí. A i když krušnohorská historie nebyla vždy veselá a při přípravě posledního románu, Sudetský dům II, mu z historických archívů i vyprávění pamětníků nebylo dobře na duši, protože po roce 1948 se „snadné“ rozdělení kdo je přítel a nepřítel, rozplynulo jako pára nad hrncem. 

Javůrek miluje vymýšlení příběhů už odmalička, a to nebylo zdaleka to jediné, co vtipně glosoval ze svého soukromého života. Návštěvníci besedy v podkroví radnice společně proplouvali směsicí povídání o jeho knihách a jejich vzniku, příběhy načrtajícími zánik některých krušnohorských obcí, ale i o tom, že i mnohdy dalece nekorektní kritiku dokáže tento mladý muž obrátit v legraci.

Všem zájemcům z řad čtenářů připomínám, že v naší městské knihovně si můžete zapůjčit všechny tři dosud vydané tituly - CHALOUPKY, NEBE NAD PERNINKEM a SUDETSKÝ DŮM.

Městská knihovna * Beseda se spisovatelem a milovníkem Krušných hor ŠTĚPÁNEM JAVŮRKEM

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 26.5.2023