Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Krok k novému náměstí. Sýpka se mění v hotel

Napsali o nás * Břeclavský deník, 10.11.2015 Historická budova bývalé sýpky v centru Velkých Pavlovic je obehnaná lešením. Vzniká z ní Centrum moravských tradic. V lehkém mrholení obyvatel města Josef Buchta zametal spadané listí. A když přišla řeč na poblíž stojící sýpku, pochvalně pokýval. „Už jsem nevěřil, že se toho dočkám."

Mluvil o těžko přehlédnutých opravách, kterých se sýpka dočkala po letitém čekání. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost vyplní podstatnou část rozsáhlého domu hotel. Investorem je společnost Moravská Agra. „Bylo načase. Jde o památku, raritu. Je dobře, že se o ni někdo postaral. Pokud má být ze sýpky hotel, bude to pro Velké Pavlovice jen dobře," říkal Buchta. A připomněl podobně chátrající stav nedalekého zámečku, ze kterého se před lety za pomoci dotace stalo Ekocentrum Trkmanka.

Redakce se v pondělí pokoušela spojit s předsedou představenstva Moravské Agry Lubomírem Stokláskem. Neúspěšně. Podle sekretářky odpoví, vzhledem k pracovnímu vytížení, na dotazy zaslané mailem později.

Redaktor nepochodil ani u ředitele společnosti Jaromíra Sasínka. „Po telefonu rozhovor odmítám," uvedl.

„Úžasná zpráva"

Spokojenost lze pozorovat na velkopavlovické radnici. Tamní starosta Pavel Procházka (ODS) krok soukromého investora a letitého majitele budovy ocenil. Oprava jde totiž ruku v ruce s plánem na vybudování nového náměstí, které má být právě u někdejší sýpky.

Břeclavský deník Rovnost zveřejnil vizualizaci místa už před lety, kdy na budově došlo k úpravám. „V minulosti jsme tlačili na majitele, aby odstranil nevzhledné přístřešky. To se podařilo. O objekt jsme usilovali, ale nepodařilo se nám na něj sehnat potřebné dotace. Majitel si jej nechal a opravuje ho sám. Jsme za to moc rádi. Jde o kulturní památku," sdělil Procházka.

Podle něj se majitelé k přeměně rozhodli přibližně před čtvrt rokem. V současné době je budova obehnaná lešením, slyšet je možné bouchání kladiv či zvuk vrtaček. „Práce jsou v takovém rozsahu, kdy nečekám, že by se zastavily. Předpoklad je, že by hotovo by mělo být v prosinci příštího roku. To je pro nás úžasná zpráva a pro město obrovský přínos," neskrýval starosta nadšení.

Investovaná částka se má pohybovat kolem sto milionů korun. Procházka nezastírá, že pro město by šlo o příliš velkou zátěž.

Vznik hotelu úzce souvisí s novým náměstím. Starosta jej považuje za rozhodující krok. „Věřím, že do pár let je budeme mít," poznamenal. Podle něj má jít o společný projekt města a společností.

 

Autor: Lukáš Ivánek, Břeclavský deník * http://breclavsky.denik.cz/


 

Velkopavlovická sýpka v sevření lešení... rekonstrukce se snad již nezastaví

 

Foto © 2015 Archiv Břeclavského deníku

 

 


10-11-2015-BK