Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Krojový ples se vrátil do Velkých Pavlovic

V sobotu 14. ledna 2023 se po dlouhé době uskutečnil v sokolovně ve Velkých Pavlovicích Krojový ples. Konkrétně se akce konala kvůli nucené pauze poprvé od roku 2020, jelikož tomu v posledních dvou letech nedopřála komplikovaná situace. 

I tak se sál od půl osmé hodiny večerní zcela zaplnil krojovanými i dalšími milovníky folklóru všech věkových kategorií. K poslechu a tanci hrála dechová hudba Lácaranka a to neúnavně až do třetí hodiny po půlnoci.

Zahájení proběhlo v tradičním duchu vystoupením dětského souboru při Mateřské škole Velké Pavlovice Sadováček. Budoucí krojové naděje předvedly krom společného tance i skvělý výkon při verbuňku, jejichž úsilí jim záviděli i leckteří krojovaní ve „velkém kroji“. 

Po krátké pauze již následovalo předtančení Slovácké besedy v podání Velkopavlovické chasy s poměrně hojným počtem nováčků, kteří s tancováním besed doposud neměli zkušenosti. Přípravu však i díky pomoci a trpělivosti Elišky Klaškové chasa nepodcenila. Ničemu tak nebránilo zdárné zvládnutí tance, čímž si všichni zúčastnění zaslouží uznání.

Poté již následovala volná plesová zábava včetně několika sól a šťastlivci si během půlnoční večeře mohli užít ceny z bohaté tomboly, kde se nacházelo více než 300 cen.

Za Velkopavlovickou chasu děkujeme všem, kteří se na akci dostavili
či podíleli a věříme, že si ples všichni náležitě užili.

Kulturní dění * Krojový ples 2023

Text: Za Velkopavlovickou chasu Ondřej Sláma / Foto: Archiv Velkopavlovické chasy / 19.1.2023