Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Křížem krážem po Modrých Horách

Ať už na kole, nebo pěšky, ať už za sportovním výkonem, nebo vinným zážitkem, vydala se v sobotu 12. září 2009 téměř pětistovka zaregistrovaných účastníků na II. ročník Putování za burčákem po Modrých Horách. Za symbolický registrační poplatek obdržel každý jedinec startovací balíček, jehož součástí byl také nezbytný razítkovací průkaz.

V každé z pěti obcí Modrých Hor se nacházelo jedno razítkovací a zároveň i registrační místo, kde byl vždy průkaz úspěšnému účastníku potvrzen. Zároveň jako odměnu za zdolání dalšího úseku trasy dostal každý putující zdarma vzorek burčáku a malé občerstvení. Kdo si troufl na celou trasu, měl na konci dne v nohou celých 31 km, což je délka oficiální cykloturistické stezky Modré Hory. Cestu si však mohl každý dle svých sportovních schopností a momentální nálady zkrátit – na výběr bylo hned několik do map zakreslených variant.

Mnozí ze zdatných turistů si naplánovali celodenní výlet tak, aby jej ukončili v nejvýše položené obci Modrých Hor – ve Vrbici. Zde se navečer, v malebném prostředí unikátních pískovcových vinných sklípků Na Stráži, konalo tradiční Zarážení hory – divadelní ztvárnění starého vinařského rituálu. Nechyběli ani vrbečtí mužáci, cimbálová muzika, premiérově šermířská show a nakonec také ohňostroj.

Přestože pořadatele celý předchozí týden strašily ne příliš optimistické předpovědi počasí, nakonec vše vyšlo na výbornou. Začínající podzim vytáhl z rukávu ten nejpříjemnější trumf, který zná – pravé sluníčkové a pavučinkové babí léto. Nejen počasí, ale i celá akce se setkala z řad hojné základy účastníků s velmi pozitivním ohlasem. Putující chválou a uznáním nešetřili a povětšinou se loučili se slovy: „Bylo to bezvadné. Tak za rok na shledanou!“

 

Na shledanou se s Vámi těší také pětice obcí Modrých Hor
- Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice!

 

Fotogalerii z II. ročníku PUTOVÁNÍ ZA BURČÁKEM
PO MODRÝCH HORÁCH otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2009  Ing. Zdeněk Karber

 

13-09-2009