Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

KREV PRO MÍŠU - krev darovali nejen učitelé

Ve středu 5. října se zaměstnanci Základní školy Velké Pavlovice spolu s rodiči žáků a přáteli vydali společně do Fakultní nemocnice v Brně - Bohunicích, aby darovali krev žáku naší školy Míšovi Bílkovi. 

S nápadem přišla a akci zorganizovala učitelka ZŠ Mgr. Dagmar Šmídová. Zaštítil ji ředitel školy Mgr. Michal Rilák, který ve spolupráci s Městským úřadem Velké Pavlovice zajistil autobus a žákům školy udělil ředitelské volno z organizačních důvodů.

Po příjezdu do nemocnice účastníky přivítaly sestřičky a přišla jim osobně poděkovat i primářka transfuzního oddělení MUDr. H. Lejdarová. Vzhledem k nedostatku dárců krve byl pro personál nemocnice plný autobus dárců něčím výjimečným.

Účastníci se setkali také s Míšou a jeho rodiči. Předali mu dárky a popřáli mnoho zdraví. Míšovi rodiče jim připravili výborné domácí koláče. Bylo to velmi milé a dojemné dopoledne a pro všechny i nezapomenutelný zážitek. Je zřejmé, že ve Velkých Pavlovicích není mnoha lidem lhostejný osud nemocného dítěte a jeho rodiny.

Na zpáteční cestě se všichni domluvili, že by bylo užitečné si takovou akci zopakovat. Rozhodli se pro Zelený čtvrtek v příštím roce. Pokud by se někdo chtěl přidat, je vítán!

Na závěr bych chtěl Mgr. Dagmar Šmídové a všem, kteří se do akce zapojili, poděkovat a Michalovi popřát spolu s našimi zaměstnanci a přáteli školy brzké uzdravení.

Za kolektiv zaměstnanců ZŠ Velké Pavlovice Mgr. Michal Rilák, ředitel ZŠ Velké Pavlovice

Text: Mgr. Michal Rilák, ZŠ Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 10.10.2016 

ZŠ * KREV PRO MÍŠU - hromadný odběr krve pro Míšu Bílka