Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kreativní slečna Terezka se před novinkami nezastaví

Už od začátku letošního školního roku funguje na SVČ při ZŠ Velké Pavlovice kroužek Kreativ pod vedením slečny Terezky Lorencové. Terezka je velmi šikovná a zručná mladá dáma, která se s kuráží pouští nejen do tradičního tvoření, ale i do nových moderních technik. Malé školačky z prvního stupně základní školy, které pravidelně do kroužku každé úterý docházejí, se tak učí mnoha pěkným dovednostem a domů k radosti svých rodičů nosí samé krásné a mnohdy i užitečné věcičky. Naposled to byly úžasné kávové lžičky z FIMO hmoty.

Holky měly za úkol si přinést z domu dvě lžičky. Ty pak ozdobily FIMO hmotou, která se na první pohled podobá plastelíně a velmi dobře se z ní modeluje. Lžičky pak ozdobily motýlky, kytičkami, smajlíky i puntíky a některá děvčata si vyrobila třeba i přívěšek na krk. Hmota FIMO se po vymodelování dá zapéci do elektrické trouby a až vychladne, je tuhá a tvrdá. Lžičkami se může tedy jíst a mohou se samozřejmě i umývat, ale ne však v myčce na nádobí.

Karolína Bártová


 

To je paráda, co říkáte?

 

 

Slečna Terezka Lorencová nechyběla ani na Velikonoční dílničce na radnici

 

Foto © 2013 Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

27-03-2013-BK