Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Krajková drátkovaná krása na velikonočních kraslicích

Na velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka to už voní nejkrásnějšími svátky jara, Velikonocemi. V rámci dalšího „Výtvarného čtvrtku“ se zde sešla dne 14. března 2013 snad dvacítka nadšenců s tvůrčím duchem, aby se pod vedením zkušené a zručné lektorky kurzu Ing. Marie Šmídové naučila nádherné a zároveň i velmi náročné technice zdobení velikonočních vajíček. Jaké? Nebyla by to paní Šmídová, kdyby nevzala do rukou tenoučký drátek. Ano, tentokrát se vajíčka drátkovala a přidávaly se i drobné skleněné korálky.

Drátkovaná výzdoba velikonočních kraslic, pokud se to umí, vypadá jako jemná uháčkovaná kraječka. Tedy alespoň ta na vzorech, které nám paní Šmídová přinesla na ukázku co by inspiraci. Všechny dámy, malé holčičky i jeden šikovný kluk dělali co mohli, ale zřejmě budou muset odrátkovat ještě velkou kupu vyfouknutých vajec, aby se alespoň částečně dopracovali na úroveň své skvělé paní učitelky. Nyní už vědí „jak na to“.

Někomu šlo nové řemeslo lépe, někomu hůř, ale tak už to bývá. Ten kdo se v drátkování až tak neseberealizoval a dal si za osobní závazek, že si co nejdříve napraví reputaci, má jedinečnou příležitost. Už 28. března 2013 se uskuteční na Ekocentru Trkmanka další velikonoční „Výtvarný čtvrtek“, kde bude paní Šmídová učit zdobit kraslice typickou velkopavlovickou technikou, zdobením voskem. Páni kluci pak budou mít možnost přiučit se, kterak uplést pořádně štiplavou velikonoční žílu!

Pozvánku k VELIKONOČNÍMU "Výtvarnému čtvrtku" s podrobnými informacemi otevřete ZDE.

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z velikonočního VÝTVARNÉHO ČTVRTKU
na Ekocentru Trkmanka - drátkování vajíček, otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

15-03-2013-BK