Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

KRAJ S CHUTÍ ANDRÉ... Jak se Vám líbí?

Letošní Expedice Krajem André vyšla na jedničku! Sluníčko hřálo, víno bylo k mání na každém kroku, po trase výletu bylo stále co obdivovat, navštěvovat a také ochutnávat všelijaké místní dobrůtky, z vrcholů kopců či z rozhleden bylo možné dohlédnout neskutečně daleko a vůbec, bylo to fajn. Alespoň tak vidí akci pořadatelé. A jak vnímali objevování Kraje André samotní účastníci? Tři z nich jsme vyzpovídali na razítkovacím místě č. 4 pod rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích.

 

Náhodně vybraným cykloturistům jsme položili pět následujících otázek:

1. Po kolikáté se letos Expedice Krajem André účastníte (jedná se o pátý ročník)?
2. Jak se vám líbila zhruba první třetina trasy vedoucí do Velkých Pavlovic?
3. Navštívili jste Šlechtitelskou stanici vinařskou, místo, kde byla vyšlechtěna odrůda André?
4. Na co se v rámci celé expedice nejvíce těšíte?
5. Zúčastníte se závěrečného kulturního programu a losování razítkovacích průkazů na náměstí v Hustopečích?

 

Jak odpovídali?

Pavel ŠAFAŘÍK, Starovičky
1. Vynechal jsem pouze jeden jediný ročník, kdy mi to nějak časově nevyšlo, takže letos si to dávám už po čtvrté.
2. No moc se nám to líbilo, tak my to tu celkem známe, protože jsme ze Staroviček a projíždíme se místními cyklotrasami včetně Kraje André skoro každý týden. Jen tak, pro zábavu a kondici. A zjistili jsme jednu zajímavou věc – z naší malinkaté rozhledničky vidíme i tu vaši Slunečnou a dokonce ji vidíme se shora ;-)!
3. Ano ano, zastavili jsme se i ve Šlechtitelce, to jsme si přece nemohli nechat ujít. Podívali jsme se do sklepů, je to tam opravdu moc pěkné. A také jsme samozřejmě ochutnávali. Nejvíce nás překvapilo roséčko právě z André. Bylo výborné!
4. Jednoznačně na Vrbici. Máme tam totiž vinný sklípek a tak se tam s celou partií zastavíme a dáme si chleba s škvarkovou pomazánkou.
5. No, chtěli bychom, ale popravdě řečeno, nevím nevím, jak to na té Vrbici dopadne…. Každopádně, vynasnažíme se!

Antonín BUKOLSKÝ, Šardice
1. Letos po páté, takže nulová absence. Je to bezva akce, pamatuji se, že jsem měl v prvním ročníku zelené tričko a startoval jsem přesně v 9.35 hod..
2. Jsem velmi spokojen, vše je v naprosté pohodě, počasí, víno, pořadatelé. Proto budu rád pokračovat a těším na další obce a zastavení. Abych se přiznal, tak si s kamarády trasu občas i trochu zkrátíme, kopce jsou kopce ;-)! Za ty čtyři roky to tu už přece jenom známe, takže se určitě, i když uhneme s předem určené trasy, neztratíme.
3. Ve Šlechtitelce jsme se zastavili, bylo to přeci v pokynech :-)! Uvnitř jsem nebyl, ale rád jsem ochutnal nabízená vína, která mně moc chutnala. Zvláště jsem přivítal zcela první ročník rosé z André. Vynikající!
4. Podívám se určitě do Bořetic – do Svobodné spolkové republiky Kraví hora. Líbí se mi tam, asi hlavně kvůli tomu, že je to taková typická samostatná sklípková osada, tam to prostě vínem dýchá. A určitě se zastavím ve Vinařství Jedlička & Novák, mají nádherný sklep, dobrá vína, tak se tu chvilku určitě zdržím a pochutnám.
5. Ne ne, mám to trochu z ruky. Jsem ze Šardic, tak pojedu pak rovnou domů, bylo by to už moc kilometrů. Ráno jsem přijel na kole ze Šardic do Hustopečí  a musím se zase kolmo také vrátit.

Radek FLORIÁN, Brno
1. Jedu s partií kamarádů, ti už to jedou po třetí, já letos teprve poprvé.
2. Asi Vás teď moc nepotěším, ale trochu mě zklamala cesta. Hlavně kolem Staroviček, protože jsem nečekal, že se pojede po polních cestách. Myslel jsem si, že tu jsou samé asfaltky. Ale tady okolo Pavlovic je to už v pohodě, tady se jelo bezvadně. Možná i trochu špatné značení, ale přiznám se, že jsem se na něj zas až tak pekelně nesoustředil, takže mi mohla některá značka třeba i uniknout. Jinak ale OK :-)!
3. Teď odtud jedeme, ale nebyli jsme ve sklípku, nějak jsme o tom nevěděli. Ochutnali jsme řadu vzorků, i růžové, to bylo opravdu výborné. Škoda, že nenabízeli větší spektrum, třeba i bílé. Ale jede se Krajem André, takže se pije André.
4. Určitě na Vrbici a zastávku ve Vinařství Horák. Ale abych řekl pravdu, tak já se nejvíc těším na to, až budu mít tu čtyřicítku kilometrů za sebou a to včetně vystřízlivění ;-)!
5. Asi ne, tlačí nás čas, jedeme zpět na kolech do Brna. Vlastně i ráno jsme dojeli na kolech, takže máme celou trasu ne 40kilometrovou, ale zhruba 110 kiláků v nohách. To je celkem dost, co?

 

Další fotogalerie...

 

Fotografie z Hustopečí, Velkých Pavlovic a Němčiček si můžete prohlédnout po kliknutí ZDE.

Fotografie z Vrbice, Kobylí a Bořetic si můžete prohlédnout po kliknutí ZDE.

 

Foto © 2010 Ing. Přemysl Pálka

 

29-06-2010-BK