Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

KRAJ ANDRÉ objeven, už posedmé a navíc s mandlemi!

Jako rozpálený žhnoucí pecen vytápělo slunce na cestu všem putujícím, které neodradily vskutku více než pekelné předpovědi počasí a s kuráží se vydali vstříc objevování Kraje André. Letos tak měli možnost už posedmé. Poslední červnová a zároveň první prázdninová sobota byla v devíti obcích po jedenačtyřicetikilometrové trase cyklostezky Krajem André zasvěcena sportu, vínu, dozrávajícím sladkým meruňkám a dobrůtkám připravených právě z nich a také nově i lahodným mandlím.

Expedice Krajem André byla odstartována v Autokempu Formanka v Hustopečích. Slavnostního zahájení se ujali starostové čtyř obcí po trase cyklostezky – za Hustopeče Ing. Luboš Kuchyňka, za Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka, za Starovičky Vladimír Drbola a za Bořetice Václav Surman. Ozdobou zahájení, milým hostem, ale především vítaným zpestřením byla půvabná Martina Štěpánková, 3-násobná mistryně světa v krasojízdě, která předvedla úžasnou a obrovským potleskem kvitovanou ukázku svého obdivuhodného umu.

Na startu v Hustopečích bylo pro všechny účastníky expedice připraveno předem avizované překvapení, které se skutečně podařilo ututlat až do úplného finále. Nejenže získali tak jako každý rok po zaplacení registračního poplatku startovací balíček a dospělí i tekuté očkování proti ptačí chřipce v podobě štamprličky, ale premiérově si mohli pochutnat i na balíčku plném na jazyku se rozplývajících mandliček – nového symbolu města Hustopeče. Ten dal také jméno jedné z nejmladších rozhleden blízkého i vzdáleného okolí, kterou návštěvníci Hustopečí naleznou od března letošního roku právě nad unikátními mandlovými sady. Její oficiální jméno zní Mandlová rozhledna.

Ve startovacím balíčku našli účastníci expedice mimo jiné i razítkovací průkaz s devíti políčky – v každé obci, tedy v Hustopečích, Starovičkách, Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Vrbici, Kobylí, Němčičkách, Horních Bojanovicích a Kurdějově, získali jedno z nich a navíc, v každé obci na ně čekalo rozmanité občerstvení, víno nepočítaného množství odrůd, ročníků a chutí, meruňky, mohli navštívit řadu vinných sklípků, rozhlédnout se do kraje hned ze čtyř rozhleden – U Obrázku ve Starovičkách, ze Slunečné ve V. Pavlovicích, Kraví hory v Bořeticích či Mandlové rozhledny v Hustopečích, prosvištět se po bobovce v Němčičkách a třeba se zde i na místním koupališti příjemně svlažit. 

Kdo ve zdraví a plné síle parný den s rekordy lámajícími tropickými teplotami zdárně přežil, ukořistil patřičný počet razítek a navíc dorazil mezi první dvoustovkou do cíle, získal zde, tedy opět v hustopečské Formance, lahvinku svěžího André a pamětní list. Ostatních takřka tři sta cyklistů získala za účast pamětní list, jako krásnou vzpomínku na náročný, ale úžasný den strávený na jihu Moravy. Jednoduchým početním úkonem se tedy dostáváme k číslu 500. Právě tolik z vás se letos vydalo po stezkách Hustopečska, aby zde objevilo kouzelný kraj vína, Kraj André.

 

Příští rok, na již VIII. EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2013, se opět těšíme na shledanou!

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerie EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2012 * I. – otevřete kliknutí ZDE
Fotogalerie EXPEDICE KRAJEM ANDRÉ 2012 * II. – otevřete kliknutí ZDE

 


 

Bez ZAF Velosport týmu by byly cyklistické akce okolo Velkých Pavlovic poloviční!

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

30-06-2012-BK