Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kouzelná Markéta Vydrová

Krásnou besedu přivezla známá brněnská ilustrátorka a spisovatelka Markéta Vydrová dětem z 1. stupně Základní školy Velké Pavlovice v pondělí 13. listopadu dopoledne.

Vtipné vyprávění doplněné ukázkami vskutku kouzelných ilustrací autorky se líbilo nejenom dětem, ale také nám dospělým.  Umělkyně vyprávěla o své celoživotní lásce k malování, o dětských snech a cílech, vyprávěla dětem, jak „chutnají“ barvy (černá a bílá nic moc). Ilustrace Markéty Vydrové najdeme v knížkách nejenom těch nejmladších (Můj skřítek Šalvěj, Zlobilky, Sedmilhář Josífek, Draka je lepší pozdravit), ale i těch maličko starších čtenářů (Johanka z parku, Malý princ). Sama ilustrátorka spočítala dětem, že má za sebou už 87 knížek, knihou jejího srdce je samozřejmě Malý princ, protože právo ilustrovat tuto filozofickou pohádku patří jenom těm nejlepším umělcům.

Knížku Můj skřítek Šalvěj paní Vydrová nejenom ilustrovala, ale také napsala, proto logicky krátký příběh, který děti slyšely vyprávěl právě o malém skřítkovi, který koná dobré skutky. Ten pravý příběh na smutné podzimní dny.

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / 14.11.2017

190025