Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kostelem zněl potlesk. Při tříkrálovém koncertu zářili Laudamus a spol

Napsali o nás; Břeclavský deník,7.1.2018 – Nadechne se. A pak mávne „kouzelným“ proutkem. Ještě než však dirigent Jan Kosík v kostele ve Velkých Pavlovicích spustí společný koncert domácího chrámového sboru Laudamus a Šumavanu z Klatov, prochází vstupními dveřmi desítky lidí. Dětí. Dospělých. I těch s datem narození hluboko v minulém století.

Hodiny na kostelní věží se blíží k šesté hodině podvečerní. A kdyby měl někdo v ruce kalendář, ukazoval by sobotu šestého ledna. Shoda okolností? Nikoliv. Sobotní koncert je tříkrálový. „Koncerty se u nás konají pravidelně, ale takový spíše výjimečně,“ říká do telefonu velkopavlovický kněz Marek Slatinský.

Tma už zcela zaplnila městské ulice. Když lidé pomalu plní dřevěné kostelní lavice, nasvícení před hlavním vstupem upozorňuje na sochy Panny Marie a Jana Nepomuckého. Jen pro úplnost – právě tahle stavba, tedy kostel Nanebevzetí svaté Marie, je ve své kategorii nejlépe opravenou památkou Jihomoravského kraje za loňský rok.

A ještě jedna zajímavost: roky vzniku obou sborů.
Laudamus – 2010.
Šumavan – 1861.

„Výtěžek společného koncertu poputuje na pokrytí nákladu dnešního večera a provoz sboru,“ říká moderátorka akce.

Kostelem zněl potlesk. Při tříkrálovém koncertu zářili Laudamus a spol

Autor: Lukáš Ivánek, Břeclavský deník / Foto: Oldřich Otáhal / 6.1.2018