Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kostel ožil dětským Vánočním hudebním představením

Do posledního místa zaplněný kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích se stal včera v podvečer, dne 26. prosince 2013 na svátek sv. Štěpána, divadelním a koncertním sálem. Děti a mládež z Velkých Pavlovic zde předvedli široké veřejnosti Vánoční hudební představení.

Nejdříve byla na programu divadelní scénka spisovatelky Marie Holkové s názvem Stalo se v Betlémě, kterou s dětmi nastudovala paní Stanislava Bílková. 

Příběh Josefa, jenž od domu k domu hledá ve městě nocleh pro svou ženu Marii a útočiště nachází až v opuštěné stáji. A prolínající se putování pastýřů, kteří po zvěstování andělů o narození Krále na znamení Betlémské hvězdy přichází a nalézají Jezulátko ovinuté v plenkách a uložené v jeslích. Představení dětí doplněné písněmi a umocněné krásnými kostýmy sklidilo vřelý potlesk diváků.

Druhou částí programu byl koncert scholy Boží děcka pod vedením Elišky Vomáčkové a Markéty Veverkové. 

Úvodní písně Adama Michny z Otradovic jen za svitu plamínků svíček navodily kouzelnou atmosféru. Následovali již v rozzářeném kostele spirituály, vánoční písně i koledy z celého světa a nejen v češtině. Děti zpívaly jak už je známe s grácií, radostí a elánem, že závěrečné ovace si vyžádaly i přídavek – Já su boží děko.

Každý návštěvník tohoto podvečera odcházel naplněn láskou a štěstím,
                                                          které nám přináší svátky narození Ježíše Krista...

 

Za všechny vystupující děti a scholu Boží děcka Stanislava Bílková


 

Fotogalerii z Vánočního hudebnho představení dětí a mládeže
v kostele otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Michal Grůza

 

 

27-12-2013-BK