Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích je nejlépe opravenou památkou JMK za rok 2016

Pondělní ráno s datem 10. dubna 2017 je jedním z nejkrásnějších dnů pro nás, velkopavlovické. Nedočkavě jsme očekávali, na jaké cifře se s úderem půlnoci zastaví počitadlo SMSkového hlasování již 10. ročníku soutěže O nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje 2016 v kategorii Velké stavby. 

Poslední dny se totiž jednalo o boj tzv. „o prsa“. Na paty nám velmi výrazně šlapalo hospodářské křídlo usedlosti č. p. 12 v Kučerově, které nakonec skončilo na druhém místě s počtem 2.328 hlasů.

Náš novou fasádou zářící, přenádherný barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie obsadil první příčku, korunovanou zaslouženým zlatem v podobě nemalé finanční výhry. Díky vašemu aktivnímu přístupu, nekonečné propagaci, ale především horlivému hlasování prostředním SMS získal neuvěřitelných 2.691 hlasů a zvítězil, čímž si vybojoval nejhodnotnější cenu a to 150.000,- Kč. Vlastníku památky bude tato částka předána v měsíci květnu 2017 v rámci slavnostního vyhlášení na půdě organizátora soutěže, tedy na Krajském úřadě Jihomoravského kraje.

Jsme velmi šťastní, že se nám podařilo vyhrát a dotáhnout nepřehlédnutelnou opravu našeho kostela do natolik úžasného konce, o kterém se nám ani nesnilo. Vítězství v takové soutěži zaručuje našemu kostelu i městu ohromné zviditelnění a propagaci, které si určitě zaslouží. 

Ještě jednou všem, kteří neváhali, poslali ze svého mobilního telefonu SMSku
a zahlasovali velmi děkujeme! Radujte se s námi!

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích
- vítěz soutěže O nejlépe opravenou památku JMK 2016

178054

Text: Karolína Bártová / Foto: Archiv JMK Brno / 10.4.2017