Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

KONTURY plnily sál. Ted zahrají znovu

Napsali o nás * Břeclavský deník, 25.3.2014Velkopavlovická sestava se proslavila hardrockovou hudbou. Po sedmi letech se opět vrátí před domácí fanoušky. V roce 1971 se ve Velkých Pavlovicích dala dohromady parta nadšenců, které spojovalo zalíbení v hardrockové hudbě. Členové kapely navrhovali název a zvítězily právě Kontury. Tuto sobotu opět zahrají ve Velkopavlovické sokolovně...

„Hrávali jsme převážně na Brněnsku, Břeclavsku, ale i na Hodonínsku a Znojemsku. Stabilní zkušebnu jsme neměli, takže jsme je různě střídali. Lidem v okolí ten hluk totiž vadil,“ zavzpomínal zpěvák Martin Otáhal.

Jako jedna z mála kapel lidem živě zprostředkovávali hudbu, která byla jinak nedostupná nebo jen na magnetofonových páskách, a to značně poškozených. Hráli písně kapel jako Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple nebo Uriah Heep.

Návrat s posilami

V sestavě se prostřídalo kolem deseti členů. Bylo to dané tím, že jedni na vojnu teprve odcházeli, zatímco druzí se z ní vraceli.

„Na sobotní vzpomínkové vystoupení ve Velkých Pavlovicích jsme si přizvali mladé posily. Vokalistky Barboru Grůzovou a Stanislavu Bílkovou, klávesistu a kytaristu Honzu Míchala a původního bubeníka nahradí syn kapelníka Martin Buchta,“ vyjmenoval zpěvák.

Minimálně sedm let společně nevystupovali. Takže už pár měsíců pravidelně dvakrát až třikrát týdně poctivě cvičí. V sobotu od sedmi hodin večer ve velkopavlovické sokolovně po jejich boku vystoupí také hosté. Kapely Aliens, Dalen a Never Jam.

Svého času zpívali osmdesát procent textů anglicky a dvacet česky. To se však nelíbilo tehdejším členům StB.

„Dva za mnou přijeli a vyptávali se na to. Pak se mě jeden z nich zeptal, co znamená slovo kontury. Odpověděl jsem mu, že se to objevuje v umění a znamená to obrysy. A on mi na to řekl, že jestli nejsem nějakej moc chytrej,“ smál se Otáhal.

Převážná většina členů absolvovala hudební školu a kromě hudby převzaté dělali i skladby své. Mají asi kolem pěti rockových skladeb.

„Svou hudbu jsme museli skládat i proto, že tehdy byly kvalifikační přehrávky. Na těch musela kapela dosáhnout určité úrovně, aby pak mohla hrát na veřejnosti,“ vysvětlil muzikant.

V době největší slávy na jejich koncerty běžně chodilo kolem pěti set lidí. „Jednou jsme hráli dokonce před sedmi stovkami. To se s těmi dnešními koncerty srovnat opravdu nedá,“ tvrdil zpěvák.

Džíny, nebo tesilky

Jednou tak koncertovali na Hodonínsku. Už když vystupovali z autobusu a spolu s bedňáky neboli pomocníky nosili aparaturu, přišel za nimi pořadatel.

„Všichni jsme byli v džínách a on na nás hleděl, že nejsme oblečení v tesilkách. Samozřejmě, že nikdo nic na převlečení neměl. Nás členy kapely nakonec nechali hrát, jinak bychom koncert zrušili. Ale bedňáci a další fanoušci v džínách museli do sálu naskákat otevřeným oknem ze záchodu,“ kroutil při vzpomínce hlavou Otáhal.

Autor: Tereza Hunkařová, Břeclavský deník


 

KONTURY * plakát na koncert (sobota 29. března 2014, sokolovna Velké Pavlovice)
* otevtřete kliknutím ZDE

 

 

 

 

25-03-2014-BK