Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kontraktační výstava VOC Modré Hory

Páteční prosluněné odpoledne 12. dubna 2013 předznamenalo snad již jistý vstup do všemi očekávaného jara. Kontraktační výstava VOC vín, která se konala v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích přilákala milovníky vína do mikroregionu Modrých Hor.

Od doby existence systémů VOC zatím nevznikla žádná ucelená výstava těchto vín více VOC celků. Výstava VOC byla specifická zatříděním rosé a červených VOC vín z produkce vinařů VOC MODRÉ HORY.

V tomto směru byla tedy výstava jedinečná a zejména z toho pohledu, že vína prezentovali samotní sklepmistři nebo majitelé firem tak, aby byl návštěvník akce dostatečně obeznámen se specifikami jednotlivých originálních vín. Tato vína totiž vyžadují zasvěcený komentář, nejlépe samotných výrobců, tak, aby byla dokonale pochopena výrobní filosofie.

Na seznamu byla tato vinařství:
1. V a M Zborovský, Velké Pavlovice
2. Víno J. Stávek, Němčičky
3. Syfany s.r.o., Vrbice
4. Vinařství Vít Sedláček, Vrbice
5. Vinařství Leoš Horák, Vrbice
6. Vinařství P a R Stávkovi, Němčičky
7. Patria Kobylí a. s.
8. Vinařství Helena Bednaříková, Velké Pavlovice
9. Vinařství Lacina, Velké Pavlovice
10. Vinařství Halm, Velké Pavlovice

K ochutnání byla také vybraná vína z ostatních VOC a to VOC Znojmo, VOC Mikulov a VOC Pálava. Výstava byla otevřena zdarma od 16 hodin pro odborníky, tzn. novináře, majitele vinoték, restaurací, someliéry a obchodníky s vínem. Pro odbornou veřejnost vinaři svá vína prezentovali u jednotlivých stolků, za kterými z jedné strany seděl vinař, prezentující víno a z druhé jednotlivý návštěvník této akce, kterým bylo víno prezentováno. Odpolední odborná část měla kontraktační, tedy obchodní charakter.

Veřejnost měla brány na tuto výstavu otevřené od 19 hodin. Prezentovaná vína byla přesunuta do chladicích boxů, ze kterých vinaři návštěvníkům nalévali. Za 250,- Kč si mohli přítomní zakoupit vstupenku, která zahrnovala katalog vystavovaných vín a vinařů, degustační skleničku a vstup na besedu s cimbálovou muzikou, během které proběhla také ochutnávka vín z odrůd Veltlínské zelené a Frankovka od velkopavlovických a okolních vinařů, které pořádala akciová společnost Vinné sklepy Františka Lotrinského v čele s vedoucím sklepů Mgr. Františkem Kynickým. Všem pořadatelům děkujeme!

 

Fotogalerii z kontraktační výstavy vín VOC Modré Hory otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka

15-04-2013 PV