Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Koncert mladých hudebníků ve Velkých Pavlovicích

Ve velkopavlovickém kostele Panny Marie v neděli 22.8.2021 vystoupili mladí umělci - Jan a Ondřej Míchalovi, Eliška Minařová a Jitka Břízová. Všichni jsou spjati s tímto krajem a jejich přátelství čas od času dá vzniknout společnému koncertu. Tentokrát si vybrali vyloženě duchovní skladby a to i kvůli obtížnosti dnešní doby - každá minuta strávená v klidu a vlastního uvědomění může být každému z nás jenom ku prospěchu. 

Hudební vystoupení bylo naplněno skladbami pro zpěv, housle, klavír i varhany. Každé číslo bylo jiné - zahrnovalo jinou kombinaci mladých hudebníků. Eliška, Jan i Ondřej se často střídali u klavíru, v pěveckých duetech či za varhanami. Jednotlivá díla představila v krátkosti Jitka a to dodávalo celému vystoupení příjemnou atmosféru. Akademicky přísné naladění nikomu z interpretů nebyl vlastní. 

Jitka Břízová je povoláním houslistka, hudební manažerka  a hudební popularizátorka. Provozuje hudební agenturu Arte per tutti, která má síť hudebníků po celé ČR a to především pro soukromé akce. Věnuje se také skladbě. 

Eliška Minařová (dříve Vomáčková) je vystudovaná zpěvačka a klavíristka, hudba je její hlavní pracovní náplní. Na konzervatoři v Kroměříži působí již rok jako korepetitorka pěveckého oddělení a také učí na ZUŠ hře na klavír. Studovala na akademii v Brně. 

Jan Míchal studuje obor dirigentství na akademii v Praze. Věnuje se hře na klavír, kytaru, zpěvu a je zdatný improvizátor. V budoucnu jistě doplní scénu profesionálních hudebníků. 

Ondřej Míchal studuje obor informatiky, ale ve volném čase se věnuje hře na varhany, klavíru a zpěvu. 

Koncert trval přes hodinu a kostel byl příjemně zaplněn diváky z Pavlovic i okolí. 

Koncert mladých hudebníků ve Velkých Pavlovicích

Text: Jitka Břízová / Foto: Oldřich Otáhal / 31.8.2021