Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Koncert „Hraje a zpívá celá rodina“ na ZUŠ OPEN 2018

Ve čtvrtek dne 24. května 2018 proběhly v celé České republice koncerty ZUŠ OPEN 2018, kterých se zúčastnilo celkem 350 základních uměleckých škol.

Tradici koncertů ZUŠ OPEN založila v roce 2017 světově proslulá pěvkyně Magdalena Kožená, která pochází z Brna, sama získala základy svého hudebního vzdělání v ZUŠ a chce poukázat na světovou výjimečnost těchto škol, které jsou dotovány MŠMT ČR.

Velkopavlovická ZUŠ připravila program, ve kterém vystoupili spolu se žáky školy také jejich sourozenci, rodiče a prarodiče.

Koncert, na kterém muzicírovaly celé rodiny, se opravdu vydařil, jak se můžete přesvědčit z přiložených fotografií.

Písničky z populárního filmu „Ať žijí duchové“ zahrál jedenáctičlenný soubor sestavený ze tří rodin – Bílkovy, Helešicovy a Michnovy. Známou skladbu F. Schuberta Zastaveníčko zahráli sourozenci Klára a Lukáš Pejchlovi na příčnou flétnu a klavír. 

Že na koncertě mohou vystupovat i úplní začátečníci, to dokázali Adélka Prokešová, která zahrála na klavír za doprovodu své maminky a Tobiáš Matějka, kterého doprovodil jeho tatínek. Rodina Herůfkova – maminka, tatínek, Adélka a Barunka se svou paní učitelkou Bárou Grůzovou zahrály a zazpívaly společně píseň od skupiny Jelen „Klidná jako voda“ s doprovodem kytary, klavíru a zobcové flétny. Tři generace rodiny Havlínovy – dědeček, otec a syn vytvořili unikátní klarinetové trio a zahráli Kankán J. Offenbacha a na úplný závěr koncertu se k nim  ještě připojil klarinetový soubor pana učitele Marka Bureše s Kánonem J. Pachelbela a slavnou Babettou J. Suchého.

Nejstarší vystupující hudebník dědeček Havlín, který kvůli vystoupení přicestoval ze Znojma, se nakonec podělil s publikem o své dojmy ze společného vystupování se synem a vnukem a řekl, že by si přál, aby jejich rodinná tradice ve hře na klarinety pokračovala dál a stále se předávala z generace na generaci.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová poděkovala všem  muzikantům za nádherný koncert.

ZUŠ OPEN 2018 - program ve Velkých Pavlovicích

Rodiny Bílkova, Helešicova a Michnova * Písničky z filmu Ať žijí duchové
Sourozenci Klára a Lukáš Pejchlovi * F. Schubert: Zastaveníčko (příčná flétna a klavír)
Adélka Prokešová s maminkou * Tři lidové písně (čtyřruční klavír)
Tobiáš Matějka  s tatínkem * River Flows in your (Yiruma) (čtyřruční klavír)
Adélka a Barunka Herůfkovy s rodiči * Klidná jako voda (Jelen) zpěv, zobcová flétna, kytara, klavír p.uč. B.Grůzová
Matyáš Havlín s tatínkem a s dědečkem * J. Offenbach: Kankán
Rodina Havlínova a klarinetový soubor p.uč. M.Bureše * Pachelbel's Canon, J. Suchý: Babetta

ZUŠ * Koncert „Hraje a zpívá celá rodina“ na ZUŠ OPEN 2018

Text: Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZUŠ Velké Pavlovice / 29.5.2018