Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Koncert flétniček a klavíru žáků MgA. Zbyňka Bílka

Jako mezi filmovými pohádkami, v koncertní síni prozvučené menuety či v divadle na opeře Nabucco, nebo na muzikálech Jesus Christ Superstar a Dracula si mohli připadat posluchači, kteří se zúčastnili besídky flétnové a klavírní třídy pana učitele MgA. Zbyňka Bílka Základní umělecké školy Velké Pavlovice. Jedenáct malých žáčků zde předvedlo své hudební umění a obrovské pokroky, které jsou vždy po roce naprosto nepřeslechnutelné.

Jak již bylo v úvodu avizováno, výběr skladeb a písní se panu učiteli skutečně podařil. Jednalo se o známé kusy, které obecenstvo bavily a většina si i poklepávala s úsměvem na rtu do rytmu.

Převážná většina žáků zahrála na flétnu, patřili mezi ně Klárka Pejchlová, Terezka Fůkalová, dvojčata Standa a Tomáš Bálkovi, Domča Melicharová, Eliška Bálková, Zuzka Bártová, Míša Helešic a Kačka Stehlíková, která zahrála i na klavír. Dva žáci, Lucinka Kynická a Martin Horák, zahráli na klavír a to i společně čtyřručně s panem učitelem.

Závěr koncertu patřil komornímu flétnovému kvartetu ve složení Domča Melicharová, Klárka Pejchlová, Eliška Bálková a Kačka Stehlíková. Čtveřice děvčat zahrála pod vedením pana učitele naprosto famózně a bez chybičky dva kousky, za které sklidila ohromný a hlavně zasloužený potlesk.

Všechny děti, které se besídky zúčastnily, zasluhují velkou pochvalu. Byly výborně připravené, za což patří velké poděkování především panu učiteli Bílkovi a také rodičům, kteří děti k hře na hudební nástroj přivedli a navíc je dokážou u hry udržet. Ruku na srdce, právě to bývá to nejtěžší :-)!

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z besídky flétnové a klavírní třídy MgA. Zbyňka Bílka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

10-05-2013-BK