Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

KOLONIÁL PANA BAJZY aneb BYLO NÁS PĚT!

„Brýýý den! Jmenuji se Petr Bajza a rád bych vás všechny, příznivce Poláčkovy věhlasné knihy a potažmo i Smyczkova televizního seriálu BYLO NÁS PĚT, pozval na výstavu KOLONIÁL PANA BAJZY!“ Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek, 18.května 2012 úderem páté hodiny odpolední v Městském muzeu a galerii Břeclav. Výstava potrvá až do 16. září, navštívit ji můžete denně mimo pondělí od 10.00 do 17.00 hodin. Vstupné činí pouhých třicet korun českých!

Výstava KOLONIÁL PANA BAJZY představí unikátní kolekci historických obchodů, za jejižch pulty budou stát hrdinové seriálové adaptace Bylo nás pět Karla Poláčka. Dámy jistě potěší modistický salónek a bohatě zdobená výkladní kříň Módes-róbes strýce Vařeky, pánové naopak jistě ocení dobovou hosůdku se zahrádkou a děti si mohou pohrát v hokynářství a na tržišti.

Na slavnostní vernisáži bude možné shlédnout nejen celou expozici, ale také nahlédnout do „živého života“ dětských seriálových postav v podání dětí Základní školy Slovácká Břeclav. A jako třešnička na dortu se předvedou dívky v módě z 30. let, k tomu všemu zahraje potulný flašinetář.

 

Přijměte naše srdečné pozvání!

Více na www.muzeumbv.cz

Mgr. Eva Sadílková

 


 

Malá foto-ochutnávka z výstavy "KOLONIÁL PANA BAJZY"

 

 

 

 

 

KOLONIÁL - plakát.jpg

 

 

09-05-2012-BK