Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Knižní osvěžení na horké červnové dny

U bazénu, na dovolené anebo večer pod pergolou na zahradě. Nejen tam lze číst nejnovější knihy, které zakoupila naše městská knihovna v uplynulých dnech. Poslední červnové dny se můžete přijít ochladit do naší knihovny a vybrat si zde z široké škály novinek prořízených pro všechny kategorie i vyznavače všech žánrů.

Kvalitní a četné zastoupení dostaly tuzemské tituly, za zmínku rozhodně stojí Slovácko sa nenudí od Marka Šalandy, Pravda nebyla k dostání od Lucie Hlavinkové, Hájovna od Karly Kubíkové, Frišta Petry Procházkové, Skleněné ztráty od Veroniky Doskočilové nebo Niedlova historická kniha Železná rukavice. Nechybí ani poslední Vondruškova kniha Ďáblova čísla.

Tématem knih Až uvidíš moře a Sametový domov jsou příběhy o lidech, které nutí válečný konflikt opustit domovy a najít nový život, přátele a práci u nás v České republice. 

Z krimi novinek a thrillerů máme v nabídce novinky od Dominika Dána, Karin Slaughter, Roberta Galbraitha, Francka Thillieze, Angely Marsons, Anderse de la Motteho, Louise Penny, Jussiho Adlera – Olsena, Lisy Reganové a dalších. 

Na opačné škále stojí pohodové či romantické knihy například Manžel a záhadná blondýna, Rebelky z Oxfordu, Zkrocená královna anebo Třetí polovička. Nezapomněly jsme ani na dětské čtenáře, byť v menší míře, než je zvykem. 

Seznam nových knih naleznete ZDE anebo si je můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Městská knihovna * Knižní osvěžení na horké červnové dny

Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny / 27.6.2022