Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Knižní novinky od A. Mornštajnové i R. Bryndzy

V květnu potěšíme všechny naše čtenáře, kteří netrpělivě očekávali nové knižní hity vydané v posledních týdnech – Les v domě od Mornštajnové či poslední krimi z Bryndzovy série Ďáblova cesta.

Stihli jsme také dva dny před čtvrteční besedou se Štěpánem Javůrkem (více ZDE) pořídit do knihovny jeho knihu Nebe nad Perninkem, která nám jako jediná dosud chyběla ve fondu.

Z českých luhů a hájů doplní nabídku novinky v žánru historických románů Na králův příkaz (F. Niedl), či Záhada černolických vražd (J. Černá). Odlehčenější čtení plné humoru zase nabídne osvědčená dvojice autorek – Alena Jakoubková a Marcela Mlynářová.

Nechybí ani novinky ze světa krimi a thrillerů – ať už české původní detektivky či knihy z pera oblíbených autorů – Anders de la Motte, Angela Marsonsová, Patricia Gibneyová. Z ostatních žánrů jsme také vsadili na osvědčené spisovatele – Natashu Lesterovou, Danielle Steelovou či Fredrika Backmana a Iny Lorentzovou.

Na spoustu nových příběhů a zážitků s knihou se mohou těšit také i dětští čtenáři – Ani za nic, Úsměv pro žabku či nový díl série Fotbaláků či Ranče Stříbrný poník. Pořídili jsme také spoustu knih pro mládež od Kláry Smolíkové, která nedávno navštívila na besedu některé třídy druhého stupně naší ZŠ, a také komiksů od Petra Kopla, které společně Smolíková se svými knihami žákům představila – například dva komiksy s hrdinou jménem Pérák, legendárním českým superhrdinou, nejhledanějším mužem protektorátu, a mnoho dalších. 

Veškeré nové tituly si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo v přiloženém seznamu ZDE.

Městská knihovna * Květnové knižní novinky

Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice / 23.5.2023