Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Knihovna přežila nálet kostlivců i Krvavé Mary

Jako první se dostavila Mrtvá nevěsta se svou čarodějnickou kamarádkou, pak se trousili kostlivci, čertice, čarodějnice i čarodějové a další strašidelné postavy. Nic divného, protože poslední říjnový den se konalo v knihovně Halloweenské odpoledne se strašidly.

Na opravdové strašení nakonec nedošlo, protože byla taková účast, že jsme se sotva namačkali ke stolům. A také přišly i menší děti, a tak se křik ozval už při přivítání, když se zhasly světla a jako bludičky svítily jen papíroví duchové a hrála strašidelná hudba.

Děti hledaly, kde nám nechal obrovský pavouk rozdělanou pavučinu, kterou mu pomohly dokončit, a připevnily na síť vlastního pavouka. Pak si vybraly podle svých priorit a schopností, co budou tvořit – jestli otvírací strašidelný zámek nebo lucerničku ve tvaru strašidelného domu. A aby zůstal i nějaký výtvor u nás v knihovně, společně vytvořily řetěz z papírových dýní a výzdobu do okna.

A aby si mohly zařádit a nemusely jen sedět, v zadní části knihovny musely zahnat strašidelné postavy na kbelících, které trefovaly na zem míčkem. Dětem aspoň nevadilo, že už na všechny nezbyly židle a mohly se u tvoření prostřídat. Bohužel už nedošlo na plánované čtení strašidelného příběhu, protože v počtu zhruba 30 dětí plus dospělého doprovodu byl v knihovně takový nálet, že to prostě nešlo. Jedině že by si knihovnice pořídila megafon.

A protože po práci přijde hlad, na konci se zaprášilo i po občerstvení připraveném jako „useknuté krvavé prstíky“. Protože párky s kečupem, navíc strašidelně připravené, neodmítne snad žádné dítě.

A závěrem - účast v kostýmech (a nejen v nich) byla ohromná, čímž děkuji všem rodičům, kteří s tím měli spoustu práce.

Městská knihovna * Halloweenské odpoledne se strašidly

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová / 1.11.2019