Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Knihovna nabízí vyvážený koktejl knižních novinek

Městská knihovna Velké Pavlovice předkládá svým čtenářům seznam knih, které byly zakoupeny z předvánoční nabídky vydavatelství a prodejců a patří tedy k těm čtenářsky nejpřitažlivějším. Knihy nově zařazené do fondu knihovny byly zapsány v průběhu prosince loňského a v lednu letošního roku. Reprezentují tentokrát stejný poměr zábavné četby pro dospělé i pro děti, současně s řadou titulů naučné literatury.

V nabídce jsou zařazeny i knihy, které knihovna zdarma obdržela v rámci projektu Česká knihovna prostřednictvím Moravské zemské knihovny v Brně. Z této nabídky získáváme především tituly soudobé české prózy a poezie, které by neměly v nabídce veřejných knihoven chybět. Stejně jako řadu titulů o české a světové literatuře, světových dějinách, filozofii a psychologii, které knihovna nabízí především studentům.

V novinkách z řad beletrie jsou zastoupeni všichni nejčtenější autoři: čeští spisovatelé Ivanka Devátá, Naďa Horáková, Alena Jakoubková, Táňa Keleová-Vasilková, Táňa Kubátová, Irena Obermannová, Magda Váňová, Vlastimil Vondruška, Hana Whitton i zahraniční autoři Martina Coleová, Michael Connelly, Dominik Dán, Jeffery Deaver, John Grisham, Camilla Läckbergová, Peter May, Jo Nesbö, James Patterson, Nora Robertsová, James Rollins, Peter Watt a další.

Pro milovníky thrillerů a dobrých detektivek jsme objevili na knižním trhu tři nové vynikající autory: Angličanku S. J. Boltonovou, Francouze Bernarda Miniera a Američanku Karin Slaughterovou.

Těšíme se, že 555 v současné době v knihovně registrovaných čtenářů bude s výběrem nových knih spokojeno a zachová nám svou přízeň i v roce 2016.

 

Pro otevření seznamu klikněte ZDE

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice

 


 


27-01-2016 PV