Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Knihovna a TICko jako ze škatulky

Pracovnice Turistického informačního centra a Městské knihovny ve Velkých Pavlovicích se pustily do generálního úklidu budovy, v níž dnes a denně vítají davy svých návštěvníků – turistů a čtenářů. 

Inspirací se jim stali kolegové z radnice v Hustopečích, kde taktéž využili tamní pracovníci celodenní odstávky elektrické energie a vydali se do ulic města konat manuální, avšak tolik potřebné, práce.

Ve Velkých Pavlovicích na ulici Hlavní, kde TIC & MěK sídlí, nešel proud ve čtvrtek dne 5. května. Pracovnice z důvodu nutnosti úklidu nezvolily „home office“, ale „window office“ a vrhly se s kbelíky se saponátem a s hadrami v rukou do oken. A nezůstalo jen u nich. Poklizena byla celá budova, z podlah by se dalo jíst. 

To určitě ocení i děti, které se už dnes v pátek dne 6. května, zúčastní dvoudenní akce Noc s Andersen, kdy spolu s paní knihovnicí a bohatým programem přespí ve spacácích uloženy na karimatkách na podlaze knihovny. Prach ani špína rozhodně nebudou jejich společníky!

TIC & MěK * Jarní generální úklid budovy

Text: Karolína Bártová, referentka Turistického informačního centra Velké Pavlovice / Foto: Kolektiv pracovnic TIC & MěK / 6.5.2022