Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

KMEN VLKŮ na Ekocentru Trkmanka

Woodcrafterský kmen Vlků působí bez přestávky ve Velkých Pavlovicích od roku 1970. Za tu dobu vychoval řadu dětí nejen z Velkých Pavlovic a okolí, ale i Brna a dalších míst České republiky. Ve své práci se opíráme o výchovný program Lesní moudrosti (The Woodcraft league) Ernesta Thomsona Setona.

Od letošního 1. října se naše dětská část schází ke svým pravidelným schůzkám v nové klubovně v Ekocentru Trkmanka. Náplní programu jsou hry pro zábavu i poučení. Cvičíme svůj postřeh, paměť i logické uvažování.

V rukodělné části schůzek jsme začali s výrobou krabice s víkem potažené plátnem. Smyslem takové činnosti je naučit děti pracovat samostatně s plánkem a postupovat dle návodu při výrobě dvoudílného výrobku, jehož části mají do sebe přesně zapadat. Krabice zároveň budou sloužit k individuálnímu uchovávání rozpracovaných dalších výrobků.

Děti se na schůzkách seznámily s pochodovými zvyky Vlků (soubor bezpečnostních pravidel) i s vhodnou výbavou na pochody a správným balením batohu. Své vědomosti jsme si ověřili ve dnech 27. - 28. 10. 2013, kdy si desítka Vlků (3 dospěláci, 7 dětí) postavila svůj indiánský stan - týpí na kmenovém tábořišti v lesích u obce Kořenec.

Mimo výuky tábornických dovedností s ověřením si faktu, že i v tomto ročním období můžeme pohodlně tábořit v přírodě, jsme prováděli přírodovědný výzkum okolních lesů a při něm jsme například našli mraveniště velké 110 centimetrů. Poznávali jsme jehličnaté stromy a pořizovali materiál pro sbírku modrotiskových otisků listů stromů a keřů. Vařili jsme na ohni, podnikali noční pochod. Dopoledne jsme hráli hry s míčem i talířem. Na zpáteční cestě jsme navíc nečekaně zažili exkurzi v kanceláři výpravčího železniční stanice s podrobným výkladem o fungování celého systému.

To vše jsme zvládli za jediný měsíc ☺.

Naše úterní schůzky jsou určeny pro děti od osmi do šestnácti let a jsou otevřeny i novým uchazečů o zajímavou volnočasovou činnost.

Bc. Jaroslav Suský - Vlk

 

Více o nás najdete na www.kmenvlku.estranky.cz

Informace po celý den na tel. čísle 739 085 043 - Bc. Jara Vlk Suský

 


 

Fotogalerii z činnosti KMENE VLKŮ nejen na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv Ekocentra Trkmanka

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

05-11-2013-BK