Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Klavírní absolventský koncert NELY ŠKROBÁKOVÉ a LADISLAVA VALOUŠKA, žáků ZUŠ Velké Pavlovice

Základní umělecká škola Velké Pavlovice uspořádala dne 19. dubna 2012 ve výstavním sále místní radnice Klavírní absolventský koncert Nely Škrobákové a Ladislava Valouška. Na koncertě spoluúčinkovali všichni klavíristé ze třídy Mileny Karberové - Anabela Horáčková, Renata Martincová, Beáta Bláhová, Terezie Hiclová, Kristýna Machačová a Eva Škrobáková.

Přítomné publikum mělo příležitost poslechnout si velmi známé skladby slavných autorů: A. Dvořáka, B. Smetany, F. Chopina, C. Debussyho, L.van Beethovena, W. A. Mozarta, S. Joplina i J. Ježka.

Základní umělecká škola je institucí, kterou navštěvují žáci od 5 do 20 let, což jistě nemalou měrou ovlivní jejich životní styl. Žáci, kteří se naučí mít spontánní radost z tvořivé činnosti, se neorientují pouze na materiální hodnoty.

Ladislav Valoušek svým absolventským vystoupením ukončil I. cyklus ZUŠ, který trvá 7 let a zaujal obecenstvo provedením Dešťového preludia Des-dur a Valčíku E-dur Fryderyka Chopina, moderní skladbou z Dětského koutku Clauda Debussyho Paňácův tanec a Slovanským tancem g-moll, op.46 Antonína Dvořáka ve čtyřruční úpravě zahraným společně se svou učitelkou.

Nela Škrobáková absolvovala II. cyklus ZUŠ, což představuje celkem 11 let docházky do hodin klavíru. A že se hře na klavír po celá léta věnovala s velkým zaujetím, bylo rozhodně slyšet na výborných výkonech při provedení velmi obtížných skladeb, kterými byly například slavná Patetická sonáta c-moll Ludwiga van Beethovena a všem dobře známý Bugattistep Jaroslava Ježka. Se sestrou Evou zahrála Humoresku v originální tónině Ges dur Antonína Dvořáka a malým bonbónkem pro publikum byla Marianelliho hudba z filmu Pýcha a předsudek a Motýl Sereje Bortkiewicze.

Ředitelka ZUŠ a učitelka klavírní hry Milena Karberová blahopřála absolventům k jejich výborným výkonům a poděkovala všem ostatním žákům za pěkná vystoupení.

Velký dík si zaslouží také rodiče a prarodiče mladých hudebníků, kteří své děti podporují ve hře na klavír a vytvářejí tak ideální podmínky pro jejich kulturní rozvoj.

Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice

 

 

Fotogalerii z absolventského klavírního koncertu
NELY ŠKROBÁKOVÉ & LADISLAVA VALOUŠKA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Milena Karberová & Klára Horáčková

 

 

20-04-2012-BK