Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Klavírista uspořádal koncert. Online

Napsali o nás; Břeclavský deník, 18.4.2020 * Zpříjemnit lidem dny v době nouzového stavu, a přivést je tak na jiné myšlenky. S takovým cílem usedl ke klavíru dvacetiletý student VOJTĚCH ANTOŠ ze sousedních Němčiček, skvělý klavírista, výjimečný ruštinář, vynikající bývalý student a nedávný absolvent Gymnázia Velké Pavlovice. Protože svým přátelům a známým nemohl zahrát tváří v tvář, rozhodl se využít moderních technologií.

„Koncert“ s názvem „S hudbou spolu“ jsem uspořádal prostřednictvím sociální sítě Facebook. „Myšlenka mě napadla, když jsem na sociálních sítích zpozoroval velké množství těchto akcí různých hudebníků a zpěváku, většinou velmi známých. Rozmýšlel jsem se, zda se do toho dát, nebo ne. Rozhodl jsem se, že ano. I proto, že tato varianta je v podstatě jediná, jak se i přes zákazy shromažďování sejít,“ přibližuje Antoš, který studuje ruský jazyk a literaturu v kombinaci s historií na brněnské Masarykově univerzitě. Jeho on-line přenos sledovalo v jeden okamžik na čtyřicet lidí. „Když to pak sečtu i s těmi, kteří zhlédli záznam, dostanu se na číslo asi sto čtyřicet osob. Mám velkou radost a popravdě jsem i dojatý. Když jsem přenos spouště, přál jsem si, aby se aspoň někdo na chvilku připojil,“ usmívá se hudebník.

Kromě přátel a známých si vystoupení poslechli jeho současní i bývalí učitelé, nebo zcela cizí lidé. „Všechno je o lidech, i muzika. Není větší noční můry pro člověka na scéně než hrát prázdnému sálu. Atmosféru a vše hezké tvoří publikum. Velmi nerad dělám něco bez lidí, to je asi totéž, jako když jde ženich na svatbu a nevěstu zapomene doma. V tom je největší rozdíl oproti skutečnému setkání,“ srovnává Antoš.

Repertoár hodinového přenosu dopředu nachystaný neměl. Hrál to, co ho zrovna napadlo. Žádný další online koncert zatím v plánu nemá. „Ale nevylučuji ho. Především věřím, že již brzy budeme moc dělat koncerty skutečné, naživo,“ doufá Antoš.

Autor: Iva Haghofer, Břeclavský deník / 18.4.2020