Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Když vám přijedou hosté

Pro chvíle, kdy může návštěvníky Velkých Pavlovic překvapit nepřízeň počasí, připravilo město a městská knihovna prázdninovou výstavu fotografií s názvem Lidé v pohybu. Výstava je umístěna ve výstavním sále velkopavlovické Radnice, bude od pondělí 13. července volně přístupná v pracovní době městského úřadu až do 31. srpna 2020.

Fotografie vznikly v červnu 2019 jako výstup ze společného workshopu amatérských fotografů sdružených ve Velkých Pavlovicích a ve Fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku v Senici (SR). Vedoucím workshopu i navazujících aktivit byl Mgr. Peter Lančarič, PhD., profesionální fotograf a pedagog z Fakulty masmediální komunikace Univerzity sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě. Ten také provedl výběr fotografií pro společnou výstavu, která se konala ve Velkých Pavlovicích v říjnu 2019.

V rámci letní kulturní aktivity jsou ve Velkých Pavlovicích vystaveny fotografie moravských autorů, aby nemalé úsilí, které vložili to své práce v roce 2019 nezůstalo opomenuto. V době konání workshopu se v regionu právě konala známá cykloturistická akce Krajem André, přibyly i záběry ze života obyvatel města, fotografové mohli lektorovi dodat i snímky svých prázdninových aktivit. Takové zadání je pak zárukou pestrosti a zajímavosti výstavy. Doufáme, že stejného názoru budou i návštěvníci výstavy, pokud jim její zhlédnutí doporučíte.

224223

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Adam Růžička