Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Když kniha ožije...

Ve středu 1. října 2014 se všechny třídy gymnázia shromáždily ve velkopavlovickém kině. Důvodem tohoto setkání bylo „Listování“. Jedná se o projekt, který vznikl v roce 2003, v němž účinkující čtou knihu za pomoci tzv. scénického čtení. Jinak řečeno, svůj ústní projev doprovázejí zvukovými efekty a divadelním hraním, aby diváka co nejvíce vtáhli do děje.

Kniha, kterou nám předvedlo trio Alan Novotný, Lenka Janíková a Lukáš Hejlík, se nazývá „Gottland“. Jejím autorem je Marius Szczygieł a vypráví nám příběhy o „velkých“ Češích. K vidění byl životní příběh podnikatele a tvůrce obuvnického impéria ve Zlíně, Tomáše Bati, poslední chvilky studenta Zdeňka Adamce, který svůj život obětoval za demokracii, či životní osudy herečky Lídy Baarové.

Smyslem představení není předvést celou knihu, ale má diváka přesvědčit o její kvalitě a přimět jej si ji přečíst. V dnešní době, kdy se od čtení knih spíše upouští, je tento projekt zcela jednoznačně skvělým přiblížením četby, nám, mladším ročníkům.

 

Tomáš Běloch, student 2.A, Gymnázium Velké Pavlovice, www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Studenti velkopavlovického gymnázia na
"Listování" s Lukášem Hejlíkem, Alanem Novotným a Lenkou Janíkovou

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

 

03-10-2014-BK