Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Když déšť nezastaví organizátory ani účastníky

Dýňobraní jsme začali s deštěm, pokračovali se sluníčkem aktivitami pro děti a skončili táborákem s opékáním špekáčků. A když se setmělo, ti nejvytrvalejší si stihli zahrát i na schovku.

I když se nám počasí na start sobotního Veselého dýňobraní pod rozhlednou Slunečná trochu škodolibě vysmálo, nakonec všem, kteří se nenechali odradit deštěm na začátku akce, bylo odměnou pohodové odpoledne. Ti, co se otočili zpět do Pavlovic kvůli dešti, mohou opravdu litovat. Na čerstvém vzduchu, a nakonec i s umoudřeným počasím si děti i dospěli užili nejen vyřezávání dýní, ale i připravených různorodých aktivit a úkolů pro děti.

Největší letošní vydlabanou dýni musel odhodlaný otec doslova táhnout z kufru auta, protože i bez jader vážila úctyhodných 50 kilo! A kromě váhového rekordu se pyšnila také i nejpropracovanější „řezbou“, která znázorňuje sovu na větvi.

Poté, co si děti vyřezaly dýně dle vlastní libosti a představ a položily na výstavku na zídku, s vervou se pustily do plnění úkolů na celkem 11 stanovištích.  Přes přechod na chůdách, skládání s puzzle s rozhlednou či nošení malé látkové dýně na hlavě až po hokejový slalom či skákání panáka či v pytli. Hlavně ty menší nadšeně plnily úkoly za razítka.

Větší děti nadchnulo pro změnu 9 stanovišť s kartičkami pečlivě ukrytými po celém areálu. Na každé kartičce byla jedna otázka a pokud na všechny odpověděly správně, vyluštily celou tajenku a dostaly kýženou odměnu.

Zalaminované kartičky s otázkami jsme nechali na místě. Takže děti, které na dýňobraní nebyly, si mohou přijít do knihovny pro podklad k tajence a poté se vydat luštit k rozhledně. Když poté dojdou s vyluštěnou tajenkou zpět do knihovny, dostanou také maličkou odměnu.

Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat všem, kteří mi pomohli uskutečnit letošní dýňobraní. Vedení města za financování a podporu této akce. Kolegům ze služeb města, kteří nám navozili stoly, lavky a dřevo na táborák a také svým pomocníkům na stanovištích - kolegyni Karolíně a její dceři Zuzce.

Městská knihovna * Veselé dýňobraní pod rozhlednou Slunečná 2022

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny / Foto: Lucie Gawlová, Karolína Bártová, Zuzana Bártová / 12.9.2022