Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kdousov 2016 za námi

Letošní dva turnusy každoročně pořádaného tábora do Kdousova nesly názvy:
SUPERHRDINOVÉ, pro první týden prázdnin a AFRO CIRKUS, pro druhý prázdninový týden.

V prvním turnusu se vedoucí, jako superhrdinové Kdousova ujali povinnosti zaškolení malých superhrdinů a předání jim svých superschopností - tajná komunikace, obrana, střelba i teorii superhrdinů, pro boj proti zlu. Naší základně byla totiž padouchy vyhlášena válka. Celý týden se snažili rozházet výcvik superhrdinů, unášeli vedoucí, útočili na naši základnu, ale čtyři týmy šikovných hrdinů jejich útok vždy odvrátily. Yellow heroes, nerozbitným okurkám, Supers a Avengers se také podařilo vyhrát závěrečný boj proti padouchům a prokázali tak svou odvahu, prozíravost i týmového ducha. Počasí v prvním týdnu prázdnin přálo i koupání a tak jsme několikrát navštívili i koupaliště a vyrazili společně na krátký pěší výlet do sousední Police. Táborák s opékáním špekáčků i marshmallows (sladkých pěnových bonbónů) nesměl chybět. Letos se u táborového ohně setkaly tři kytary a tak si mohli malí táborníci společně zazpívat mimo jiné i oblíbenou táborovou píseň Na Kdousov je cesta.

V sobotu mezi turnusy se nám vystřídali superhrdinové za autobus plný dětí cirkusu a letní dětský tábor se proměnil v jedno velké šapitó. Ztratil se ale šéf celé manéže. Děti měly za úkol najít hlavního principála podle vzpomínek smutných cirkusových pracovníků v podobě našich vedoucích. Vzpomínaly si na pár znaků, které principála charakterizovaly a tak děti dokázaly nakonec principála najít, aby cirkus mohl pokračovat ve své cestě kolem světa. Tentokrát se se děti učily akrobacii, věštění, kouzlení, tanci i žonglování. I když druhý týden byly teploty nižší a občas zapršelo, zábavu pod barevným stanem to nezastavilo. Děti si natrénovaly veselá vystoupení, soutěžily s vedoucími, měly letní kino (tentokrát jen v tělocvičně) i diskotéku.

Protože máme dostatek rodičů, kteří nás sledují na našich webových stránkách i facebooku, sdíleli jsme s nimi letos během celých 14-ti dnů také naše zážitky v podobě fotografií, statusů i několika živých přenosů z aktuálního dění tábora.

 

Anna Holásková


 

Fotogalerii naleznete * po kliknutí ZDE

Webové stránky Dětského letního tábora Kdousov * http://taborkdousov.wgz.cz/

 

Foto © 2016 Archiv LDT Kdousov

 

 


25-07-2016-BK