Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kdo přežije?! V Kdousově se to podařilo všem!

Letos již druhý turnus letního dětského tábora v Kdousově se inspiroval televizní show „Kdo přežije!“ s přívlastkem „v maskáčích“. Všechny hry byly inspirované touto soutěží a byly založeny na vzájemné úzké spolupráci mezi jednotlivými členy týmu. Opět byly čtyři týmy a jejich názvy vycházely ze samotné show.

Byly to týmy – Sodonika bone, Aoiro, Rudí povstalci a Toka Toka. Týden započal vyloděním na ostrově a první hrou, podle které se děti rozdělily do týmů. U této hry jsme zmokli a vznikla nám tak ta pravá atmosféra pro téma „Kdo přežije!“, po usušení se tvořily táborové vlajky a každý dostal šátek (tzv. tunel) jako odlišení svého týmu.

V neděli jsme se starali o shánění potravin a odpoledne navštívili starého šamana, který zapomněl své jméno. Dále se pak soutěžilo například v kódování, velikém pexesu, překonávání pavučin, rýžování zlata, zahráli jsme si hru Den trifidů a jeden den se vydali na procházku do nedaleké Police.

Ve čtyřech dnech také probíhaly „školy“ s názvem Dovednosti trosečníka, kde se děti učily první pomoci, ochraně proti zlým snům, orientaci a maskování v přírodě a šifrám. Ve čtvrtek večer si pak své dovednosti ověřily v soutěži Zkoušky trosečníků. Ten samý den proběhla také „Návštěva tržiště“ kde si děti mohly za korálky přidělené podle průběžného počtu bodů „koupit“ nějakou dobrotu nebo si vybrat z cen od sponzorů.

Všem sponzorům samozřejmě děkujeme! Nechyběly ani kmenové rady, na kterých se hlasovalo o nejvíce nápomocného člena celého dne a ten poté získal imunitu na další den. Ta představovala například uvolnění z rozcvičky nebo předností právo v řadě na každé jídlo následujícího dne.

Celý týden jsme zakončili diskotékou a zapálením prskavek se rozloučili s tábory roku 2014.

 

Anna Holásková


 

Fotogalerii z II. turnusu letního dětského tábora v Kdousově na téma "Kdo přežije!"
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 LDT Kdousov

 

 

 

21-07-2014-BK