Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kdo nezabloudí v Bludišti... aneb Souboj Jihu proti Severu

Deváťáci, žáci ZŠ Velké Pavlovice, se utkali v Bludišti s nadsázkou jako Jih proti Severu. Ve dnech 10. a 11. března 2014 soutěžilo družstvo naší školy v pořadu Bludiště České televize Ostrava a celé jejich účinkování se neslo v duchu výše zmíněné nadsázky.

Tento soutěžní pořad je důvěrně znám již dlouhá léta a žáci naší školy si připsali již čtvrtou účast. Mimo jiné i výborný moderátor Roman Pastorek si velmi dobře pamatuje naši hlavní organizátorku – manažerku Lenku Bukovskou. Právě ta neponechala v přípravě nic náhodě a připravovala s obrovským přesvědčením naše družstvo na vítězství.

Naše družstvo vedla kapitánka Veronika Kotlánová, kterou doplňovali Olda Vymazal, Jirka Buchta a Radim Průdek a s předstihem můžu prozradit, že díky jejich vystupování a soutěžení zanechali nejen v nás, ale i u štábu a pracovníků televize výborný pozitivní dojem.

K samotné soutěži – den první…

Prvním protivníkem bylo družstvo ze Starého Jičína (severní Morava), které zvítězilo v předcházejících dvou dílech a s obrovským sebevědomím se ucházelo o zlatého Bludišťáka.

Na soupeřícím družstvu byla evidentní především psychická převaha a znalost prostředí, zatímco naši se nesměle rozkoukávali. Při plnění jednotlivých úkolů se k naší radosti začalo ukazovat určité podcenění našeho družstva ze strany soupeřů a úžasné výkony každého z jednotlivců vyústili v naše vedení 30:20 před závěrečnou tajenkou, která je hodnocena 15-ti Bludišťáky a tím pádem měla rozhodnout o vítězi.

Rázem byla psychická převaha na straně našeho týmu, protože měl více nápověd a mohl taktizovat. Celkový počet nápověd nakonec i přes malou nervozitu rozhodl. Když z úst naší výborné kapitánky slyšel moderátor správnou odpověď, i v jeho očích byla určitá radost, že nováčkovské družstvo s přesvědčivým skóre porazilo sebevědomé favority.

Propukla nepopsatelná euforie nejen v týmu, ale i v hledišti. Na tým čekal ale ještě balancovník a jeho přesvědčivé zvládnutí byla už jen pověstná třešnička na dortu za výkon, kterým kapitánka táhla svůj tým k velké pochvale nejen od moderátora ale i protivníků.

Odměnou byl stříbrný Bludišťák!

Postup do dalšího kola – den druhý…

Následující den byl našemu družstvu soupeř z Bystřice u Třince (severní Morava), který na nás působil přesně stejným nervózním a rozpačitým dojmem, jaký jsme zažívali včera my na vlastní kůži. Role se přesně obrátily. Na našem týmu bylo patrné velké sebevědomí a uvolněnost, které umocňoval i sám moderátor a neskrýval sympatie k favorizovanému, tentokrát našemu týmu.

Soutěžení pro nás nezačalo vůbec dobře a poznamenala jej první otázka z vědomostního kvízu: "Víte, co je to v divadelním dramatu katastrofa?" My už to víme… I přes malé prvotní zaváhání se náš tým dostal zpět do pohody a procházel všemi disciplínami (tentokrát i tou učitelskou) úspěšně a před závěrečnou tajenkou měl výborné skóre a náskok pěti Bludišťáků 33:28.

Rozhodnout tedy musela opět tajenka a zde jsme přišli o výhodu počtu nápověd, protože velmi dobré soutěžení soupeřícího týmu vyneslo dostatečný počet bodů k tomu, aby si jednu chybějící nápovědu mohl dokoupit. Začalo to pravé a již zmíněné drama.

Konečně se týmu podařilo zúročit psychickou výhodu a taktické pokyny, ale bohužel to o malý kousek nevyšlo, protože štěstíčko v podobě správně zodpovězené otázky se tentokráte přiklonilo k soupeřům.

Účinkování našeho týmu sice neskončilo katastrofou, nýbrž malým zklamáním, které ale brzy vystřídal velmi dobrý pocit z celého účinkování a vynikající reprezentace naší školy.

Při závěrečném sloganu: „Kdo nezabloudí  v Bludišti, ten se i ve Velkých Pavlovicích neztratí!“ došlo i na slzičky a dojetí a pro vás, kdo zde stále hledáte správnou odpověď na otázku, "Co je to katastrofa v divadelním dramatu?" odpovídám: "Závěr představení!"

Tímto také skončilo pověstné soupeření Jihu proti Severu…

 

Pořady se budou vysílat 17. května a 24. května 2014,
tak si s námi můžete užít fantastickou atmosféru a krásné výkony našeho družstva.

Mgr. Jaroslav Hicl


 

Fotogalerii z natáčení soutěžního pořadu České televize Ostrava BLUDIŠTĚ
s našimi deváťáky otevřete kliknutím na obrázek..

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

 

12-03-2014-BK