Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Katka Hotová peče i kuriózní dorty!

Napsali o nás – Břeclavský deník, 3. 2. 2011 * I když s malým omylem, protože autorka kuriózních dortů Katka Hotová je z Velkých Pavlovic. Prvním dortem, který upekla, byla v patnácti letech číše pro tatínka k narozeninám. Od té doby jednadvacetiletá Kateřina Hotová pro svoje kamarády a známé připravila dortů nepočítaně. S vůbec nejkurióznější přáním se však setkala teprve nedávno. 

Kateřina Hotová peče s chutí dorty pro svoje kamarády a známé.„Docela mě překvapilo, když jsem dostala za úkol upéct dort s vibrátory. To bylo doopravdy neobvyklé,“ směje se vyučená cukrářka, která však v současnosti pracuje v pekárně.

„Když jsem se v patnácti letech rozhodovala, co chci po základní škole dělat, tak jsem si vybrala cukrařinu. Ne, že by to byla jasná volba, ale tak nějak jsem to měla asi předurčené. Moje nejstarší sestra je totiž cukrářka, a tak jsem odmalička viděla, jak se dorty připravují, co vše je na ně potřeba a podobně. Asi mě to inspirovalo,“ vypráví s úsměvem sympatická mladá žena, podle níž se doba přípravy a pečení jednotlivých dortů liší.

„Hodně záleží na tom, jak je dort pracný. Někdy nad ním strávím dvě hodiny, jindy i méně. Musím ale říci, že nejlépe se mi dělá s marcipánem a mými oblíbenými dorty jsou ovocné. Ty jsou v kurzu především v létě kvůli tomu, že jsou odlehčené,“ vysvětluje Hotová s tím, že je velmi důležité je také to, jestli je dort určený dětem nebo třeba ke kulatinám.

Jak dodává, ráda by se zúčastnila i nějaké soutěže v pečení této sladké pochoutky. „Uvažovala jsem o tom, ale bohužel o žádném takovém klání v okolí mezi cukráři nevím,“ krčí rameny Rakvičanka.

Autor: Iva Valentová

http://breclavsky.denik.cz

 

Foto: Archiv Kateřiny Hotové

03-02-2011 PV