Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kateřinské hodečky podruhé, ale poprvé i s průvodem

V sobotu 23. listopadu se vydaly poprvé krojované děti za doprovodu DH Sokolky průvodem Velkými Pavlovicemi na Kateřinské hodečky. Počasí se docela až na velký vítr vydařilo, ale děti přesto statečně a hrdě pochodovaly ulicí Hlavní od fary do sokolovny. Na Kateřinských hodečkách  se v letošním roce, s pásmem písniček, říkadel a tanečků, představilo pět dětských folklorních souborů z Hanáckého Slovácka a jeden z Podluží, a také dvě dětské cimbálové muziky. Byly to soubory: DFS Voděnka z Podivína, DFK Floriánek z Velkých Pavlovic , DFS Slunéčko při ZŠ Kobylí, DFS Sadováček  při MŠ Velké Pavlovice, DFS Kalubáček z Vrbice, DFS Krajcárek z Hustopečí , CM při ZUŠ Velké Bílovice, CM Palička při ZUŠ Velké Pavlovice. 

I přes onemocnění členů souborů se akce podařila a letošního ročníku se zúčastnily všechny pozvané soubory. Bylo krásné pozorovat, jak děti folklor baví, tančily a zpívaly celé odpoledne i mimo program. Velké poděkování patří lektorům, kteří se jim ve svém volném čase věnují, a samozřejmě také poděkování rodičům za trpělivost a za to, že děti k folkloru vedou.

Kateřinské hodečky se v letošním roce uskutečnily za podpory Jihomoravského kraje, Města Velké Pavlovice, MAS Hustopečsko, Vinařství Prokeš.

218821

Kateřinské hodečky podruhé, ale poprvé i s průvodem

Text: Za spolek Velkopavlovické tradice Zita Dvořáková / Foto: Oldřich Otáhal / 26.11.2019