Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Karetní mariáš vyhrály v Lednici Velké Pavlovice

Napsali o nás, Deník 4.2.2014 * Lednice, Velké Pavlovice – Šlágr kola mezi ofenzivními celky fotbalistů Lednice a Velkých Pavlovic skončil těsným vítězstvím hostujícího Slavoje. Zápasu v silném větru by podle průběhu slušela remíza, ovšem domácím nebylo přáno. V první půli je hosté vytrestali, ze tří střel dali dvě branky, a když se hned po obrátce dostali Ledničtí na dostřel, rozkouskovaná hra plná žlutých karet jim nedala klid v koncovce. A chybělo i trošku štěstí. Velké Pavlovice tak vedení 2:1 udržely až do konce.

„Vrátil se nám minulý nepovedený zápas s Rakvicemi. Odstoupili jsme od naší kombinační hry a přizpůsobili jsme se nakopávaným balonům soupeře. Oni to mají zažité, nám to není vlastní. I když jsme se dostali do brzkého vedení, hned po rozehrání druhé půle jsme se začali strachovat o výsledek a bylo to hodně vidět. Utkání pak bylo zbytečně nervózní. Moc se na to dívat nedalo. Byl to remízový zápas, se šťastným koncem pro nás," zhodnotil zápas trenér vítězného Slavoje Stanislav Hříba, jehož tým se v tabulce na Moravan bodově dotáhl. Oba celky jsou nyní v klidném středu tabulky.

Přestože hrála Lednice v první půli s podporou větru, byli to hosté, kteří hned z první střely skórovali. Už v 7. minutě využil Šabata podklouznut obránce, našel ve vápně Sýkoru a ten s pomocí odrazu od tyče otevřel skóre. A také druhý střelecký pokus Slavoje skončil za Hanzalem. To zůstal ve vápně neobsazený Záblacký a tentokrát s pomocí břevna zvýšil vedení svého celku. Velkopavlovický krajní záložník měl ještě jednu tutovku, v té ho ale Hanzel vychytal.

Lednice měla v první půli více střel, ovšem gól dát nemohla. Nejblíže k tomu byl Pálka, který napálil břevno a od něj se balon odrazil na čáru a zpět do hřiště. Domácí vehementně reklamovali branku. „Jsem přesvědčený, že nám pomezní sudí upřel regulérní gól," pokrčil rameny domácí asistent trenéra Petr Forman.

Branky se nakonec Ledničtí dočkali, a to téměř ihned po rozehrání. To zakončil „ťukec" Holešínský. Jenže to bylo poprvé a naposledy. „Soupeř nám dal ze tří šancí dva góly. Klukům jsme v kabině řekli, že zabojujeme, když už nemáme co ztratit. A když se nám to povedlo, ukázal se rozhodčí jako nejslabší článek zápasu," naznačil svou nevoli lednický trenér.

Jak naznačil, po změně stran se hra vyrovnala a ubylo šancí. Ani Velké Pavlovice podpory větru v zádech nevyužily. Lednice se tlačila k vyrovnání a několikrát k němu chybělo pár centimetrů. V 70. minutě sebral gól domácímu Pálkovi na brankové čáře Jilka. Šidlovi o dvě minuty později zase zkazila gólovou radost nejprve tyč, a poté dobře postavený obránce Vašek.

Velké Pavlovice měly ve druhé půli jen dvě šance. Šabata napotřetí s pomocí brankové konstrukce míč do sítě nedostal. Sniperovi Slavoje pak zabránil ve skórování tělo lednického obránce Poláka.

Do konce zápasu už „bavil" diváky i hráče jen hlavní rozhodčí, který v průběhu druhé půle utkání dokonale rozkouskoval devíti žlutými kartami. „Když už jsme byli v útoku, hru rozkouskoval nesmyslnými fauly a zahnal nás zase dozadu. Na remízu jsme měli a po vývoji utkání bychom ji brali. Ale bohužel," dodal smutně Forman.

Moravan Lednice – Slavoj Velké Pavlovice 1:2 (0:2)
Branky: 46. Holešínský – 7. Sýkora, 24. Záblacký

Střely: 12:8 (v poločase 7:3)

Rohy: 2:4 (2:0)

ŽK: Šidlo, D.Wolgemuth, Hanzel, Polák, T.Wolgemuth, Dvořáček – Záblacký, Nesvatba, Císař, Vašek

Diváků: 202

Lednice: Hanzel – Polák, Dvořáček Wolgemuth D., Kříž – Svoboda, Holešínský (K), Šidlo, Wolfemuth T., – Fóbl, Pálka

Velké Pavlovice: Honz – Nesvadba, Měřísnký (K), Vašek, Jilka – Kerel, Sýkora, Havlík (61. Stehlík), Císař – Šabata, Záblacký

Autor: Martin Daneš