Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kam o aprílu? Senioři si vyrazili do Břeclavi, za památkami.

Čtvrtek se dvěma čtverkami v datu, 14.4.2016, si vyrazili členové velkopavlovického Klubu důchodců na jarní výlet do nedalekého okresního města Břeclavi. Cíl byl předem jasný, navštívit tamní památky, kterých si při běžné návštěvě města příliš nevšímáme a nebo na ně nezbývá čas. Takže protentokrát žádné nákupy, žádné úřady, žádní lékaři, ale dávná historie.

Program měli naši senioři vskutku nabitý. Zavítali do okolí břeclavského pivovaru a zámku, obdivovali krásy židovské synagogy i sousedního Lichtenštejnského domu, kde mimo jiné sídlí i břeclavské Turistické informační centrum. Po vydatném obědě pak ještě navštívili zámeček Pohansko a unikátní červený kostel v Poštovné. Někteří odvážlivci se dokonce vydali po 188 schodech až na vrchol na vyhlídku. Což je obdivuhodný výkon!

Výlet do Břeclavi byl skvělý. I počasí přálo, přestože je duben, nepředvedlo svou pravou aprílovou hitparádu. Nebylo ani horko, ani nepršelo, zkrátka paráda!

Za Klub důchodců Velké Pavlovice Karolína Bártová


 

Fotogalerii z výletu Klubu důchodců za památkami do Břeclavi
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 


15-04-2016-BK