Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kam na střední? Na velkopavlovické gymnázium

Ve dnech 8. a 9. října 2014 se v Hodoníně uskutečnil již 18. ročník „Veletrhu vzdělávací nabídky středních škol“, který je určen pro žáky základních škol. Této tradiční akce se zúčastnili zástupci mnoha středních škol, mezi nimiž bylo i naše gymnázium.

Zájemci z řad žáků základních škol a jejich rodiče se zajímali nejen o možnosti studia na jednotlivých školách, ale měli možnost zhlédnout módní přehlídku a účesovou tvorbu z příbuzných učebních oborů, vystoupení pěveckého sboru Klvaňova gymnázia a také krátkou ukázku hry na lesní roh.

První den veletrhu školu zastupovaly studentky Alexandra Garajová a Kristýna Líčková, následující den studentky Jana Kršková a Lucie Robošová spolu s výchovným poradcem PhDr. Stanislavem Rubášem.

Mezi návštěvníky z řad žáků devátých tříd a jejich rodičů nechyběli ani výchovní poradci základních škol. Jednoznačně převažoval zájem o čtyřletý studijní obor, své dotazy směřovali na výuku cizích jazyků, která je u nás posílena a žák má možnost volit z pěti jazyků, dále sportovní a mimoškolní aktivity, na možnosti dojíždění, úspěšnost studentů v nových maturitních zkouškách a v přijímacím řízení na vysoké školy. 

Naši studenti opět prokázali svoje výborné komunikační schopnosti a přispěli svým vlídným a kultivovaným vystupováním k reprezentaci naší školy a již dnes se těší až se s většinou zájemců setkají na dnech otevřených dveří, které budou na naší škole probíhat 5. listopadu 2014 a 14. ledna 2015.

 

PhDr. Stanislav Rubáš * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Gymnázium Velké Pavlovice na 18. ročníku
"Veletrhu vzdělávací nabídky středních škol"
www.gymnazium.velke-pavlovice.cz

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

 

10-10-2014-BK