Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kam kráčí naši fotografové?

Organizátoři výstavy fotografií s názvem „Plenér Rozbehy 2016“ slyšeli odpověď z úst nejednoho návštěvníka čtvrteční vernisáže: „Každý rok k úžasnějším a dokonalejším fotografiím!“ Snad tato slova slyšeli i vystavující fotografové, ať už jsou z Velkých Pavlovic nebo ze Slovenska z Fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku v Senici.

Za společnou výstavu, kterou zahájil místostarosta Petr Hasil v podvečer 27. října, tentokrát vděčí město projektu ZOS Senica. Z prostředků projektu bylo připraveno nejenom letní čtyřdenní soustředění s lektorským vedením - plenér, kterého se mohlo zúčastnit také 5 fotografů z Velkých Pavlovic, ale byly pořízeny i fotografie  pro výstavu zapůjčenou ze Senice.

Právě vystavené práce ze společného fotografování přinesly fotografům obdiv a pochvalu návštěvníků za to, jakých pokroků postupně každoročně dosahují. Z Velkých Pavlovic vystavují Ludmila Podešvová a Jana Vondrová, Oldřich Hradský, František Kobs a Radomír Zapletal.

Atmosféru vernisáže nezapomenutelně doplnily svým klavírním a houslovým vystoupením Hana Vechetová, pedagog ZUŠ v Hustopečích a Veronika Vecherová, studentka brněnské konzervatoře, z Horních Bojanovic. Jejich výběr koncertních skladeb byl k dané příležitosti dokonalý a pozitivně zasáhl všechny návštěvníky.

Výstava bude ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice otevřena do 16. listopadu 2016 v době úředních hodin.

Představení velkopavlovických fotografů zmíněnou výstavou nekončí. Ing. Marie Holásková z Velkých Pavlovic vystavuje své fotografické práce na autorské výstavě v Záhorském osvětovém středisku v Senici od středy 16. do středy 30. listopadu 2016. Vernisáž se v Senici uskuteční 16. 11. v 17 hodin.

Text: Mgr. Dana Růžičková, vedoucí knihovny a TIC / Foto: Oldřich Otáhal / 31.10.2016

Kam kráčí naši fotografové?