Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kalendář Vrbice v proměnách času

Turistické informační centrum Velké Pavlovice zahájilo prodej stolního kalendáře na rok 2013 s názvem Vrbice v proměnách času. Jedná se o týdenní kalendář s fotografiemi Pavla Sedláčka, který primárně není fotografem krajiny, ale především lidí. Cena kalendáře je 60,- Kč.

Fotograf Pavel Sedláček říká „Vrbici fotím rád, protože Vrbice je fotogenická. Svojí vyvýšenou polohou je nad okolními obcemi vyjímečná. Sklepní lokalita Stráž se svojí originální architekturou, včleněnou do několika pater opuštěného kamenolomu, nemá nikde obdobu. Ulice“V Zahradech“, položená na hřebeni mezi dvěma úvaly s výhledem na hájek na jedné straně a na Ochoze na straně druhé, je místo, které se nedá vyvážit penězi – jak se vyjádřil můj známý architekt, který celý život po světě navrhoval rekonstrukce historických budov. Krásný novorománský kostelík, citlivě navržený pro místo, na kterém stojí, je střízlivý, neokázalý a přesto tvoří dominantu obce, viditelnou zdaleka. Staré uličky s malými domky, které jsem rád od dětství procházel, vybízejí k zachycení na fotografii a dávají tak Vrbici atmosféru, jakou nemají ani mnohdy podstatně větší a starší obce – starobylé selské sklepy, postavené v dávné minulosti, a samozřejmě lidé, držící se stále ještě (díky Bohu) cyklicky se měnících fází ročních období se setím, sazením, sklizní a zimním odpočinkem. To všechno je koncentrované do jednoho malého místa na okraji moravské země – do naší Vrbice. Snad se mi podařilo zachytit na fotografiích alespoň částečku z krásy rodné obce."

 

 

03-12-2012 PV