Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

K rozhledně Slunečná se po deseti letech vrací Teplotechna Ostrava

S mírnou nadsázkou lze napsat, že je velkopavlovická rozhledna Slunečná po deseti letech opět v rukou svého stvořitele a to firmy Teplotechna Ostrava, a.s. Právě tato firma stavbu rozhledny v roce 2009 dokončila.  Následující dny ji čeká výměna dřevěných kulatin. 

Minulý týden byl proveden na nových dřevěných částech rozhledny poslední ochranný nátěr, aby mohla být v pondělí samotná oprava rozhledny započata.

Nejprve bylo nutné sundat střechu rozhledny. Poté postupně probíhá za pomoci jeřábu výměna jednotlivých kulatin a výměny se dočkají také vyhlídkové plošiny.

Nové kůly jsou rozděleny na dvě části. A to z důvodu provedeného sušení v sušárně a také, aby vůbec mohla být provedena tlaková impregnace dřeva. (V ČR by kůly vcelku nebylo možné tlakově impregnovat.) Spojeny jsou ocelovým plátem. Jejich životnost by měla být po impregnaci delší.

Termín dokončení opravy je ve smlouvě velkorysý, 31. května 2019. Byl stanoven s ohledem na složitost prací i s ohledem na nemožnost práce za nepříznivého počasí.(Což se bohužel dnes potvrdilo. Silnější vítr práci jeřábníkovi znemožnil.)

Dodavatel stavby i Město Velké Pavlovice však doufá v mnohem dřívější ukončení oprav. Snad se stihnou do 8. května 2019, kdy bude mít rozhledna 10. výročí od slavnostního otevření.

Zahájení opravy rozhledny Slunečná firmou Teplotechna Ostrava, a.s.

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Petr Hasil / 10.4.2019