Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

K prázdninám a dovoleným patří knížka

Jako každý rok připravila Městská knihovna Velké Pavlovice svým čtenářům i před letošní letní sezónou  sadu nových knížek určených právě pro  dobu prázdnin a dovolených.

S nadějí, že se děti aspoň ve svém volnu vrátí zpátky ke knížkám, zařazuje knihovna nově do fondu 45 knížek pro děti všeho věku a všech zájmů: říkadla, písničky a básničky pro úplně nejmenší děti, pohádky a veselé příběhy o zvířátkách pro předškoláčky, příběhy od vyhlášených českých autorek (Pospíšilová, Rožnovská, Lhotová), které patří čtenářům – začátečníkům, dětské detektivky, horory i fantasy pro starší čtenáře, pro milovníky „deníků“ jsou připraveny knížky ze série „Můj milý deníčku“ pro holky a „Úžasné deníky Toma Gatese“ pro kluky.

Dospělým čtenářům se snažíme nabídnout všechno, co může přispět k zábavě a relaxaci, co si naši klienti rádi vypůjčují: historické romány (Vondruška, Bauer, Körnerová), historické romance (Kleypasová, Plaidyová, Howellová, Hunterová), současnou prózu pro ženy (Stínil, Francková, Jakoubková),  thrillery (Palmer, Berry, Kellerman, Lutz, Castillová), nové romány dalších oblíbených autorů (Cimický, McClure, Silva, Georgeová). Jako třešničku na dortu knihovna nově nabízí humoristický román „Yesman“ anglického spisovatele Dannyho Wallaceho, který je označován za nejvtipnější knihu posledních let. Vydavatelství Moba Brno letos vydalo další lahůdku - humoristickou knížku „Mimořádný život Franka Derricka, 81. let“ spisovatele J. B. Morrisona, která vypráví o tom, že senioři nejsou na odpis, ale jsou úžasní. Podle zájmu čtenářů jsme přidali také knížky životopisné, populárně naučné publikace o výchově dětí a psychologii. Nových knížek pro dospělé je přes 70.

Snad nalákáme své malé i velké čtenáře k tomu, aby do městské knihovny chodili o prázdninách často a rádi.

Seznam nových knih otevřete kliknutím ZDE.


Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / 21.6.2017