Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jurkovičův Libušín vyhořel, pomozte mu vstát z popela...

Média v těchto dnech jednoznačně ovládá velké téma nepokojů na východ od nás. A přesto, ačkoliv jsou Ukrajina, Rusko, Krym či případná válka skloňovány ve všech pádech a propírány v nekonečné řadě aspektů, objevila se v podělí brzy po ránu zpráva z domova, která většinu nás velmi zaskočila, zamrzela a možná některé z nás napadalo, jak rychle pomoci. Řeč je o ničivém požáru proslulé stavby významného architekta Dušana Jurkoviče Libušín na vrcholu beskydských Pusteven. Každý z nás, kdo toto místo alespoň jednou navštívil, si jej musel díky svému pohádkovému vzezření na první pohled zamilovat.

V noci z neděle na pondělí (2. až 3.3.2014) vypukl v chatě Libušín požár, který chatu velmi vážně poškodil, více o zásahu * naleznete po kliknutí ZDE. Správce vyhořelé chaty, Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, nezaváhal ani vteřinu, okamžitě rozhodl o opravě chaty a také o vyhlášení veřejné sbírky * více o následcích požáru a sbírce naleznete ZDE.

Pokud Vám není osud nádherných a bájných Pusteven lhostejný, přispějte na jejich obnovu finančním darem. Číslo účtu u Komerční banky, kam můžete jakékoliv částky zasílat, zní 107-6978880207/0100.

Za každou korunu patří každému dárci obrovský dík!

 

Karolína Bártová


 

Tak krásná a zasněžená byla dřevěná chata Libušín o Velikonocích roku 2013...

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

 

04-03-2014-BK