Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Julie Veverková reprezentuje velkopavlovické gymnázium v jazykových soutěžích

Studentka septimy Gymnázia Velké Pavlovice Julie Veverková prokázala svůj talent již ve druhé překladatelské soutěži v ruském jazyce.

Dne 21. prosince 2022 proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení soutěže pro začínající překladatele РАДУГА-DUHA, organizované Ruským domem a Mezinárodním kulturním institutem Klíč.

Julie Veverková  ze septimy  se v konkurenci soutěžících z celé České republiky umístila na 2. místě. Odvezla si diplom, věcnou cenu a radost z úspěchu, za kterým stojí nejen její talent, ale i pracovitost.

Julie slavila úspěch už na podzim, kdy se umístila na 1. místě ve školním kole překladatelské soutěže organizované pod záštitou Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. 

Julii patří velká gratulace a přání dalších úspěchů.

Za pochvalu stojí, že se studenti zapojují do soutěží. Věnují jím  čas a píli nad rámec školních povinností, někdy musí překonávat ostych a obavy,  ale současně mohou objevit svůj talent, zažít  radost z úspěchu, najít chuť dál se rozvíjet. V neposlední řadě svým úspěchem reprezentují  naše gymnázium  a motivují ostatní studenty. 

Gymnázium * Julie Veverková - 2. místo v překladatelské soutěži v ruském jazyce DUHA

Text: Mgr. Jana Lorenzová, pedagožka Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 16.1.2023