Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Julie Šulová mistryní světa!

Ve dnech 12. až 15. srpna 2021 se v polském městě Tarnowo Podgórne uskutečnilo, za účasti 34 závodníků z 5-ti států, Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice, a to i za účasti JULIE ŠULOVÉ, závodnice Klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice.

Vlastní šampionát začal v pátek a Julie do něj vstoupila skvěle, když hned v první disciplíně muška terče získala v šestičlenném finále bronz. Následovala disciplína muška dálka, kde jí finále těsně uniklo, ale hned v další disciplíně zátěž Arenberg vybojovala stříbro.

V sobotu ráno se začínalo zátěží skish a Julie byla opět úspěšná, když získala další bronzovou medaili. Po obědě mistrovství světa pokračovalo poslední disciplínou zátěž dálka. Julča v ní s jistotou postoupila do finále, kde to přišlo. Ve druhém pokusu se do hodu opřela a zátěž dopadla do neuvěřitelné vzdálenosti 66,76 metrů, což ji poslalo s přehledem do čela závodu. Žádná z dalších pěti účastnic finále na to již nedokázala reagovat a Julie se stala mistryní světa, s náskokem více jak 4 metry. Radost ji ještě umocnilo, když chvíli po ní vybojoval titul mistra světa i její velký kamarád a dlouholetý člen Klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice, Jan Bombera mladší. Pro toho to bylo v 16-ti letech první Mistrovství světa a hned v něm získal 5 titulů mistra světa včetně toho nejcennějšího, v pětiboji.

Julie se v pětiboji ve vyrovnané konkurenci umístila na 4. místě, když získala pěkných 441 bodů, před ní se umístila jen závodnice z Polska a 2 kolegyně z českého týmu. Navíc společně s Adélou Buráňovou vybojovala titul mistryň světa i v soutěži družstev. Celkem si tedy z Polska odvezla 5 medailí ze 7 možných, což je jistě skvělý úspěch.

Krátce bych se zmínil ještě o předchozím průběhu letošní sezóny, na Mistrovství ČR juniorů skončila Julča v pětiboji těsně stříbrná, získala však v každé disciplíně medaili a s Adélou zvítězila ve družstvech. Ve světovém poháru skončila v celkovém pořadí 2., když v jednom ze 4 závodů, konaných ve slovenských Nových Zámcích, dokázala zvítězit.

Julie se v letošním roce loučí s juniorskou kategorií a čeká ji mnohem tvrdší konkurence
v kategorii dospělých, popřejme jí ať se jí i v ní daří a zažije ještě mnoho radosti.

Kompletní výsledky soutěže * ke stažení po kliknutí ZDE - PDF

Klub sportovního rybářství * JULIE ŠULOVÁ je mistryní světa v rybolovné technice

Text: Ing. Jiří Šula, trenér / Foto: Soukromý archiv / 18.8.2021